Чому зимовим туристам потрібні льодобури

Автор: Турій Роман

06 Тра, 2020 13:40

Чому зимовим туристам потрібні льодобури

Льодобур – це засіб страховки на льодовому рельєфі. Являє собою порожнисту трубку з вушком для закріплення карабіна і/або відтяжок з одного боку і гострі зубці для вкручування в лід з іншого.

А тепер, давайте розберемося як обрати льодобур від Terra Incognita і на які критерії варто звернути свою увагу.

Перш за все, варто звернути увагу на матеріал виготовлення, оскільки від цього критерію залежить не лише вага, а й зносостійкість. Більшість сучасних бурів виготовляють зі сталі, оскільки зубці бура повинні бути з твердого матеріалу і довгий час залишатися гострими, «тримаючи заточку».

Правда, з цього правила є декілька цікавих винятків, такі як: титанові бури (незаперечна перевага таких бурів – більш легка вага, однак, є і недолік – порівняно швидко тупляться зубці). Другий виняток, бури з алюмінієвого сплаву, але зі сталевими зубцями. Наконечник таких бурів виконаний зі сталі, відповідно, зубці міцні і добре тримають заточку, а тіло бура – з алюмінієвого сплаву, завдяки чому такі льодобури менше важать.

Форма зубців льодобура. Найкращі бури виготовляються із зубцями, які мають агресивний кут нахилу. Також важлива і заточка зубців – бури, які мають заточку напрямком всередину, крутяться в лід краще.

Полірування поверхні. Чим рівніша поверхня бура, тим менший опір він буде давати при вкручуванні. Це одне з найскладніших завдань при виготовленні льодобурів. Адже відполірувати потрібно не тільки гладкі частини, але і різьблення, і навіть внутрішню поверхню трубки.

Форма трубки льодобуру. Найкращі моделі бурів являють собою трубку конічної форми. Це дозволяє крихтам льоду краще проходити через льодобур, відповідно, такі бури краще крутяться.

Ручка для закручування. Більшість виробників пропонують дві модифікації своїх виробів:

 • з вбудованою ручкою;
 • без ручки.

Природно, з ручкою працювати набагато зручніше, особливо під час складного лазіння. Льодобури без ручки можна закручувати за допомогою спеціальної знімної ручки або зовсім без неї.

Довжина льодобура.  Бури виробляються в різних варіантах розмірного ряду. Тому, давайте розглянемо основні.

 • Льодобури довгі (довжиною в 20 см. і більше). Добре підходять для пухкого літнього льоду.
 • Середні бури (довжиною від 14 до 20 см.). Такі льодобури, як правило, становлять основну кількість в комплекті альпініста і є найбільш універсальними.
 • Короткі бури (до 14 см.). Вони можуть знадобитися в тих місцях, де шар льоду дуже тонкий.

Підсумовуючи, все вищесказане, хочеться відзначити, що головним критерієм якості льодобуру в Terra Incognita є те, як легко він вкручується в лід. А ще, пам’ятайте, що краще купити один хороший льодобур, ніж два поганих. Не економте на точках страховки – від цього нерідко залежить життя.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry

Loading...