“Чорна п’ятниця”: прикарпатцям розповіли, як не повестись на маніпуляції зі знижками
09 Лис, 2023 13:45
Прикарпатців застерігають та пояснюють як уникнути маніпуляцій продавців зі знижками та акціями на товари у “чорну п’ятницю”, яка цьогоріч припадає на 24 листопада.
Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Щоріч у так звану “чорну п’ятницю” деякі підприємці пропонують великі знижки на свої товари, іноді навіть до 90%.
У Держпродспоживслужбі застерігають людей не вестися на маніпуляції недобросовісних продавців та перевіряти інформації про ціни.
Державний орган попереджає, що багато магазинів, особливо з непродовольчою групою товарів (одяг, меблі, побутова техніка і т.п.), з метою залучення споживачів роблять потужну рекламу періоду знижок, проте на практиці це лише переклеювання стікерів із ціною. Тобто, навмисно завищують ціни напередодні “чорної п’ятниці”, щоб потім продати товар зі знижкою.
У Держпродспоживслужбі зазначають, якщо купуючи товар в інтернет-мережі на дорогий товар стоїть велика знижка, спочатку потрібно перевірити інформацію про продавця (найменування, обов’язково повна адреса місця знаходження, гарантійні зобов’язання, точна вартість товару, терміни доставки, характеристика продукції та інше.) Важливо переглядати рейтинг та читати відгуки. Крім того, обирати доставку кур’єром з оплатою готівкою, або – в поштове відділення з післяплатою.
“Відповідно до Закону України «Про рекламу», «знижка» – це тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам). Рекламна інформація про знижки повинна відповідати певним вимогам, а саме:
– реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару. В аудіальних медіа така реклама повинна містити зазначення джерела інформації, з якого можна дізнатися про умови надання знижок або проведення розпродажу;
– реклама про проведення конкурсів, лотерей, розіграшів призів, заходів рекламного характеру тощо повинна містити інформацію про строки та місце проведення цих заходів та вказувати інформаційне джерело, з якого можна дізнатися про умови та місце проведення цих заходів;
– у рекламі забороняється використовувати засоби і технології, які справляють вплив на підсвідомість споживачів реклами”, – наголошують у Держпродспоживслужбі.
Зазначені вимоги також поширюються на рекламу з використанням електронних комунікацій (включаючи електронну пошту, сервіси обміну повідомленнями, пошукові сервіси, веб-сайти та веб-сторінки юридичних і фізичних осіб у мережі Інтернет, чат-боти, автоматичні повідомлення, комунікацію з використанням телефонних номерів, сервісів, що використовують технології доповненої та віртуальної реальності, та будь-яких інших інформаційних (цифрових) технологій), яка розповсюджується та споживається на території України.
Довідково: У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України «Про рекламу», слід звертатись до головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області тел.(0342) 528398.