Чотирилапі охоронці порядку з Прикарпаття допомагатимуть поліціянтам на деокупованих територіях (ФОТО)

Автор: Застава Максим

13 May, 2022 08:02

Чотирилапі охоронці порядку з Прикарпаття допомагатимуть поліціянтам на деокупованих територіях (ФОТО)

Прикарпатські собаки – детектори допомагатимуть правоохоронцям, що працюють на деокупованих територіях.

Без них не обходяться слідчо-розшукові заходи та патрулювання. А ще вони виявляють заборонені речовини та навіть затримують злочинців. Чотирилапі побратими прикарпатських поліціянтів – службові собаки – допомагатимуть правоохоронцям і на звільнених від окупації територіях: нестимуть службу на блок-постах та допомагатимуть виявляти вибухонебезпечні речовини, повідомляють на сторінці обласної поліції у фейсбуці.

Службові собаки не мають звання та орденів. Зате на їхніх рахунках уже сотні розкритих злочинів. Вівчур Алтай – улюбленець прикарпатських кінологів.

«Побачив його маленьким в приятеля і одразу зрозумів, цей вівчур буде вірним другом та надійним помічником» , – розповідає старший інспектор-кінолог Валерій Сеньків.

Так і сталося. Енергійний пес за свої 4 роки розкрив уже з десяток злочинів : від крадіжок та грабежів – до затримання ґвалтівника.

«Це було в одному з районів області. Виїхали на місце події з Алтаєм. Він взяв запаховий слід ґвалтівника. І почав обстежувати територію. Потім звернув в сторону лісу і піднявся на таку горбисту місцевість, а десь через 500-600 метрів, у кущах знайшов підозрюваного. Так, десь за годину, ми його і затримали», – пригадує Валерій Сеньків.

Алтай – розшукова собака. Тож і виїжджає переважно на місця подій зі слідчо-розшуковими групами. Загалом у прикарпатських кінологів 25 чотирилапих побратимів. Вони надійні помічники під час розшуку людей. А ще неодноразово допомагали знаходити вибухівку чи заборонені речовини. З ними раніше виїжджали в зону антитерористичної операції. А тепер вони допомагатимуть правоохоронцям на деокупованих територіях.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry