Чотири тисячі доходів і 320 мільйонів дотацій: як виглядає бюджет Івано-Франківська щодо комунальних підприємств (ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

21 Лют, 2022 11:40

Поділитись публікацією
Чотири тисячі доходів і 320 мільйонів дотацій: як виглядає бюджет Івано-Франківська щодо комунальних підприємств (ВІДЕО)

Бюджет Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади на 2022 рік передбачає лише чотири тисячі прибутку від діяльності міських комунальних підприємств. Водночас дотацій та внесків до статутних капіталів передбачено понад 320 мільйонів. 

Читайте також: Проїзд комунальним транспортом подорожчає не раніше першого липня, — Марцінків

Відповідні дані можна віднайти в додатках до рішення Івано-Франківської міської ради від 23.12.2021р. № 436-19.

Дотації та внески зокрема передбачені для КП “Електроавтотранс” в розмірі 120 млн грн. в якості статті на “регулювання цін на послуги місцевого наземного електротранспорту”.

31 млн грн. підтримки має отримати КП “Муніципальна інспекція “Добродій”.

7,5 млн грн. виділено на КП “Простір Інноваційних Креацій “Палац” (Потоцьких).

Майже 162 мільйони за трьома різними розпорядниками передбачено як внески до статутних капіталів інших комунальних підприємств. При цьому на відміну від попередніх років конкретні назви цих підприємств бюджетом не передбачені, що дає всі можливості для виділення фактично поза бюджетним процесом.

Зауважимо, що зазначені суми не враховують оплати комунальним підприємствам за виконані роботи та утримання об’єктів благоустрою.

Як повідомляла “Галка”, після скандалу з парковками Марцінків вирішив створити ще одне комунальне підприємство зі статутним капіталом в три мільйони гривень. Раніше за інціативи мера в Івано-Франківську створили КП “Івано-Франківськ Агро” та анонсували створення КП по догляду за спортивними спорудами.

Більше дивіться у відеоблозі “Погляд збоку”.