“Чубака” з Франківщини: шлях воїна, спогади про боротьбу та погляди на майбутнє України

Автор: Іра Блаженко

20 Лис, 2024 16:04

Поділитись публікацією
“Чубака” з Франківщини: шлях воїна, спогади про боротьбу та погляди на майбутнє України

Військовослужбовець із позивним “Чубака” іродом із Івано-Франківщини долучився до ЗСУ у 2016 році, у своє 18-річчя. Потрапив у 72 бригаду. Зараз служить в 10 ОГШБр.

Про це пише “Галка” з посиланням на 10 гірсько-штурмову бригаду.

У 72 бригаді брав участь у боях на Авдіївському напрямку, де отримав важке поранення. Після реабілітації у 2018 році вирішив повернутися і призвався до 10-ї ОГШБр.
 
“Родом з Івано-Франківщини, де завжди памʼятають історії боротьби, зберігають і передають з вуст в уста, з покоління в покоління, від бабусь, прабабусь, прадідусів, історії боротьби – як ховалися по криївках, в лісі, воювали проти фашизму, проти червоних. Ці історії наших близьких пробуджували дух боротьби, виховували і пояснювали багато речей. Ми добре знаємо наших ворогів, тих хто катував і вбивав, морив голодом. В наших краях це не забувається. Ненависть трансформувалася в силу продовжувати бій”, – розповідає воїн.
 

Переживання перших боїв із повномасштабним вторгненням стали особливим досвідом, оскільки, за словами військовослужбовця, АТО, ООС – зовсім інша війна. Він зізнається, що служба є викликом не лише для нього, а й для його близьких:

“З одного боку, всі говорять про героїв, але з іншого – ніхто не хоче мати героя вдома через страх втратити його. Моя мати гордиться, але хвилюється. Це об’єднує нас усіх”, – додає “Чубака”.

Військовослужбовець брав участь у боях у Волновасі, Широкине, Дачне-Авдіївка, Кримське, Жолобок та на Київщині. Серед його спогадів – напружений бій у населеному пункті Жолобок.

Противник був перед Бахмутською трасою, всього за 30 метрів, які ми до них не докопали. Сіра зона між нами складала близько 70 метрів. Починається стрілецький бій. Я біжу за кулеметом, вибігаю з бліндажа до бійниці, щоб відкрити вогонь. Раптом переді мною, на відстані менше метра від ніг, падає ВОГ із АГС. Короб на ПКМ був тряпчаний, а не залізний, кулемет ніс стволом вниз, так що короб був приблизно на рівні паху. Один осколок пробиває короб, і патрони всередині починають детонувати й диміти. Другий осколок збиває панаму з голови. Це був момент, коли я відчув, що “народився в сорочці”, – пригадує військовий.

Він наголошує, що професія військового – це постійне самовдосконалення. “Чубака” вірить у важливість підготовки молоді до будь-яких викликів:

“Молодь повинна зараз навчатися тактики й медицині. росія вкладає мільярди рублів у створення військових класів, де дітей готують до війни. І якщо, не дай Бог, через 15-20 років знову буде війна, це буде бій вовків проти ягнят. Наше сусідство з росією має навчити нас бути сильними. Ми – Українці, ми споконвіків воювали і відстоювали свою незалежність і відстоювали свою свободу, і зараз не виняток. Кожен має щось робити”, – каже військовий.

Наостанок, військовий зізнається, що на каву запросив би одного з лицарів Тамплієрів, аби зрозуміти, що рухало ними у їхній боротьбі.

“Це люди, які воювали за віру, усвідомлюючи, що, підіймаючи меч, вони відбирають життя інших людей, і через це, ймовірно, не потраплять до раю. Та все ж вони йшли на це, щоб їхня віра поширювалася. Що було в головах цих людей? Вони воювали за християнство, яке засуджує вбивство, але вбивали, щоб це християнство процвітало, щоб їхня віра знаходила нових послідовників. Зі мною завжди Святе Письмо і Біблія”, – додає “Чубака”.

Читайте також: "Армія для мене це завжди було оплачуване хобі": командир "Зеник" із Прикарпаття про службу (ВІДЕО)