Чи можуть православні святкувати Хелловін – “свято монстрів та нечисті”?

Автор: Застава Максим

31 Oct, 2021 10:06

Чи можуть православні святкувати Хелловін – “свято монстрів та нечисті”?

Хелловін у всьому світі відзначають наприкінці жовтня. Й багатьох сьогодні турбує питання: чи можна православним християнам долучатися до святкування Хелловіну бодай жартома?

Відповідь на це питання спробували дати священники, опублікувавши розлогий пост на сторінці Православної церкви України у Facebook, пише РБК.

Чи можуть православні святкувати Хелловін?

На думку священнослужителів, запозичене із західної культури “свято монстрів та нечисті” рідко сприймається українцями серйозно — це більше підстава повеселитися та розважитися.

Але при цьому, Хелловін не можна порівнювати з іншими комерціалізованими святами на кшталт Дня святого Валентина чи Нового Року, які “не несуть ані користі, ані шкоди”.

“Хелловінські вечірки, які багато людей сприймають просто як привід вдягти маскарадну маску й повеселитися, — це не просто спекуляція на яскравому й чарівному і спосіб заробити для підприємливих громадян”, – йдеться у дописі.

Річ у тім, кажуть священники, що учасники таких святкувань перевдягаються в образи різного роду нечистої сили, яка асоціюються зі смертю і потойбічним світом, чинить зло та несправедливість — упирів, вампірів, вурдалаків, зомбі тощо.

“Та християнин не може — навіть у жартівливому та ігровому контексті — асоціювати себе зі силами зла”, – наголошують у ПЦУ.

Проблема у тому, що під час Хелловіну відбувається “романтизація смерті та злих сил”.

“Адже таке зло – “нестрашне і привабливе”, і це сприяє зняттю внутрішніх табу, впливає на моральні орієнтири людини. Змінюється саме ставлення до смерті — тоді як християнство є вірою в перемогу життя над смертю через воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, а не через жарти над злими силами”, – говорять у церкві.

За словами священників, православні українці мають завжди відчувати відповідальність за те, що відбувається навколо, і у першу чергу — за власні вчинки, навіть коли здається, що все, що ми робимо, ми робимо “жартома”.

Своє ставлення до Хелловіну ПЦУ резюмує словами з Послання до ефесян (Еф. 5: 8-11): “Робіть, як діти світла, бо плід Духа є у всякій доброті, праведності та істині. Випробовуйте, що є угодне Богові, і не беріть участи в неплідних ділах темряви”.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry