Чи зможе звичайний українець купувати шматочок Tesla?

20 Sep, 2021 15:39

Чи зможе звичайний українець купувати шматочок Tesla?

Tesla – компанія-натхнення для багатьох трейдерів. Чимало років керівництво концерну інвестувало в інновації, що призводило до збиткових звітностей.

Тільки у 2019 році чистий збиток компанії склав $775 млн. Акціонери вже майже зневірилися, але наступив 2020, який розставив усе по місцях. Чистий дохід склав $862 млн. За рік котирування цінних паперів зросли у 8 разів, а у січні сягнули відмітки $740.

Чи вигідно зараз інвестувати в акції Tesla? Розберемося разом з «Фрідом Фінанс Україна».

Чому популярні акції Tesla?

Багаторічні інвестиції продемонстрували ефективність. До збільшення котирувань, на думку аналітиків, призвели наступні фактори:

  • будівництво першого заводу за межами США – у Шанхаї;
  • збільшення об’ємів поставок електрокарів;
  • вдале партнерство з Panasonic та CATL;
  • нові джерела інвестицій, які з’явилися на фоні трендів з охорони навколишнього середовища і надання переваги акціям Tesla перед активами нафтогазового характеру.

Корпорація демонструє позитивну динаміку розвитку. Світовий тренд на виробництво електрокарів досі задає Tesla, та саме вона зайняла перше місце з капіталізації серед автовиробників у квітні 2021 року, став найдорожчим автоконцерном у світі.

Має значення і харизматична фігура директора корпорації Ілона Маска. Він не раз демонстрував, що може одним мемом або ексцентричним вчинком вплинути на котирування акцій Tesla так, як це не могли зробити навіть фінансові звітності. Наприклад, після того як Маск заявив у «Твіттері», що планує виводити акції з біржі, ціна паперів за день зросла на 11%.

Ріст за рахунок росту

Не всі інвестори купують акції на фондових біржах заради довготривалого зберігання. На хвилі росту котирувань активізувалися трейдери, що заробляють на коротких short-дистанціях.
Примусово закриваючи угоди, вони штучно ускорюють збільшення ціни акцій. Це, своєю чергою, зваблює долучатися до ринку новачків – навіть ті, хто роками не вирішувався зайти на біржу, не втрималися від купівлі стрімкої Tesla. Інколи кількість тих, хто вперше заволодів акціями автоконцерну, перевищувала 10 тисяч за день.

Чи будуть й надалі зростати акції Tesla?

Думки аналітиків розділилися з цього приводу. Декотрі з них вважають, що акції Tesla – це мильний пузир, що незабаром вибухне. Але ж більшість впевнена: вже у 2025 році котирування концерну сягнуть $3000–4000. І тому є чимало підтверджень. В планах компанії наразі багато дійсно інноваційних і перспективних проєктів. Так, на 2022 рік запланований випуск футуристичної моделі автівки Tesla Cybertruck, робота-гуманоїда для обслуговування побутових потреб. У прогнозах – випуск 1 мільйона електрокарів (для порівняння, у 2020 році плани поставок склали 500 тисяч автівок).

На підставі думок більшості аналітиків та зважаючи на приголомшливі плани компанії, можна із впевненістю говорити про подальше зростання акцій Tesla. Оскільки напряму їх купити неможливо, українці користуються послугами брокерів. Компанія Freedom Finance Ukraine відкриє рахунок, необхідний для торгів на фондовій біржі, та надасть консультації щодо раціональності інвестування в ті чи інші активи в цей конкретний проміжок часу.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry