Чим привабливий сидр?

Автор: Турій Роман

13 Sep, 2021 07:16

Чим привабливий сидр?

Сидр – слабоалкогольний напій, який виготовляється шляхом бродіння яблук. Альтернативний спосіб виробництва передбачає додавання культивованих дріжджів.

Окрім яблук, для отримання сидру може використовуватись грушевий сік. У нього є інша назва – перрі. На жаль, на сході Європи сидр не став таким розповсюдженим, але в Україні спостерігається хвиля інтересу до напою. Вона зумовлена жагою до пізнання нових смаків з мінімальним вмістом алкоголю (ще меншим за пиво).

Класичний сидр з’явився в меню ще в середньовіччі, хоча перші згадки про «яблучне вино» задокументовані навіть в давньому Єгипті. Найбільше зробили для популяризації напою англійці, французи та іспанці. Поштовхом до масового виробництва сидру у Франції XIII століття стала заборона на виробництво ферментованих напоїв із зерна. Високі податки на виноградне вино та хміль змусили переорієнтуватися виробників алкоголю саме на основі яблук.

Основні характеристики сидру

Вирізняється даний напій наявністю медового відтінку в яблучному ароматі. Доповнюється все спиртом, запах якого добре відчувається в більшості сортів сидру. При цьому міцність напою досягає максимум семи градусів (залежить показник від співвідношення цукру до інших складників). Для виготовлення напою рекомендується використовувати одночасно декілька сортів яблук, що дозволить отримати оптимальний смак:

  • терпкий;
  • нейтральний;
  • з кислинкою;
  • помітно солодкий.

Пити сидр краще за все охолодженим до температури не вище десяти градусів. Це дозволить найбільше оцінити смак напою. Сидр може бути ігристим (розливається в пляшки для шампанського) та шипучим. Відрізняються ці два варіанти вмістом вуглекислого газу (в першому випаду – вище 2,5 атм., в другому – не більше 2,5 атм.). Колір сидру – зазвичай зеленуватий або золотистий. Визначити його міцність його можна також шляхом дегустації. Чим більш він солодкий, тим менше співвідношення алкоголю в ньому.

Як правильно пити сидр

Окрім дотримання температурного режиму, необхідно врахувати посуд, в якому варто подавати напій. Допускається використання бокалів для вина або шампанського, хоча англійці спокійно наливають сидр взагалі в пивні кухлі. Подавати напій можна як перед трапезою, так і під час неї. Допускається його вживання в якості вечері, обіду і навіть сніданку з відповідними стравами.

Де можна придбати смачний і якісний сидр?

Інтернет-магазин «Hop Hey» пропонує різноманітні сорти сидру в зручній для споживання формі. Придбати напій можна як для самостійного розпиття, так і для того, щоб запросити друзів з будь-якої нагоди. На сторінці https://morepiva.ua/ua/kyiv/inshi_napoyi/slaboalkoholni-napoyi/sydr/ доступні як відомі серед любителів сидру бренди, так і менш розповсюджені імена. Все, що вимагається від вас – зробити вибір на користь одного або декількох варіантів. Результатом стане насолода та звичка пити лише якісні напої, виготовлені з натуральних складників.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry