Цьогоріч 15 прикарпатців захворіли на лептоспіроз, один випадок – летальний

Автор: Костинюк Олександр

23 Жов, 2019 15:43

Цьогоріч 15 прикарпатців захворіли на лептоспіроз, один випадок – летальний

За дев’ять місяців 2019 року на Прикарпатті зафіксували 15 випадків захворювання на лептоспіроз.

Це – гостра інфекційна хвороба, збудником якої геномовид Leptospira interrogans sensu lato, роду Leptospira. Без лікування захворювання може спричинити ураження нирок та печінки, розвиток менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть призвести до смерті.

В Івано-Франківській області за 9 місяців 2019 рік зареєстрували 15  випадків лептоспірозу проти 12 випадків у 2018 році. Ба більше, був один летальний випадок від цієї хвороби.

Найбільшу кількість випадків захворювання на лептоспіроз виявили в Галицькому районі – три випадки. По два випадки зареєстровано в Городенківському, Косівському та Надвірнянському районах. У Долинському, Рожнятівському, Снятинському,  Тисменицькому,  Тлумацькому районах та в місті Яремче протягом року фіксувалось по одному випадку.

Не був зареєстрований лептоспіроз цьогоріч у Богородчанському, Верховинському, Калуському, Коломийському, Рогатинському районах і в Івано-Франківську та Болехові, йдеться на сайті Івано-Франківського обласного центру МОЗ України.

За результатами епідеміологічних розслідувань встановлено, що хворіють в переважній більшості чоловіки (73,4%), пенсіонери (46,7%). Основним джерелом інфекції (80,7%) були мишовидні гризуни.

73,4 % випадків захворювань пов’язані з порушенням гігієни при догляді за тваринами, виконанні господарських робіт у приміщеннях, які заселені мишовидними гризунами. Майже 13,3% випадків пов’язані з вживанням їжі, яка містить виділення  гризунів.

Пік росту захворюваності припадає на серпень (купальний сезон та сільськогосподарські роботи).

В 2019 році спостерігається зростання кількості випадків з пізнім зверненням за медичною допомогою –  в перші дні звернулось тільки 4 з 10 хворих. В 77,8% випадків захворювання перебігало у важкій формі.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...