Цьогоріч на захист від підтоплень закладено близько 150 мільйонів гривень – Едуард Прощук

Автор: Зелінська Тетяна

19 Feb, 2021 16:50

Поділитись публікацією
Цьогоріч на захист від підтоплень закладено близько 150 мільйонів гривень – Едуард Прощук

Вчора, 18 лютого, на засіданні Екологічного комітету депутати заслухали очільника Державного агентства водних ресурсів України Валентина Шліхту про результати роботи відомства і виклики у 2021-му.

Читайте також: Законопроєкт про посилення мобілізації: як голосували прикарпатські нардепи

Як зазначив народний депутат, член комітету Верховної ради з питань екології та природокористування Едуард Прощук, цьогоріч на програми захисту від підтоплень закладено близько 150 млн грн. Сума невелика, але все ж більша ніж минулоріч.

“Для нас є викликом, що Україна посідає 125 місце у світі за доступними запасами питної води: забезпеченість водою на одну особу в рік в рази менша ніж в Німеччині, Великобританії, Франції.  Інтенсивне використання промисловцями та аграріями води з Дніпра призвело до зменшення стоку ріки в рази. Застаріла система водопостачання веде до втрат очищеної прісної води при транспортуванні, їхній показник ледь не досягає показника забору води з підземних джерел”, – наголошує Едуард Прощук.

Народний депутат зазначає, без відповіді Держводагентства залишилися важливі питання:

– Про передачу Держводагенства в підпорядкування управління Мінагрополітики.

“Що головне, Валентин Шліхта так і не висловив власної позиції щодо цього. Особисто я вважаю це рішення помилковим. Воно призведе до промислового використання водних ресурсів, а не їхнього збереження й відтворення” , – звертає увагу Едуард Прощук.

– Як спонукати населення до раціонального споживання води.

Народний депутат пропонує проводити активну просвітницьку роботу, починаючи зі шкіл.

–  Як боротися із зникненням річок через замулення і засмічення русел.

Щодо цього питання є напрацювання депутатів екологічного комітету, зокрема зміни до Ст.86 Водного кодексу «Проведення робіт на землях водного фонду» (руслоочисні і регулювальні роботи). В частині вдосконалення законодавства і дозвільних процедур.

– Як розв’язати проблему недоочищення стічних вод через застарілі й зношені очисні споруди.

“Вважаю, що необхідно запроваджувати систему попередньої очистки на підприємствах, які розташовані в межах міст і скидають стічні води у міську каналізацію. Окремо запропонував винести питання стану підготовки впровадження протипаводкової Директиви 2007\60\ЄС (яке ми розглядали на підкомітеті кілька днів тому) і заслухати ДСНС, Міндовкілля, Держводагентства на вищому рівні – засіданні Екологічного комітету.  Вдячний депутатам, що підтримали пропозицію. Адже це питання – не просто важливе, це наше зобов’язання в межах угоди асоціації з Європейським Союзом”, – відрезюмував Едуард Прощук.