Цьогоріч у Карпатах відтворили понад шість з половиною тисяч гектарів лісів

Автор: Застава Максим

24 Чер, 2020 07:11

Цьогоріч у Карпатах відтворили понад шість з половиною тисяч гектарів лісів

Під час весняної лісокультурної кампанії лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі майже 32,3 тисячі гектарів.

Читайте також: Цьогоріч у Карпатах відновили 800 гектарів лісу

Про це йдеться на сайті Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Так, у Карпатському регіоні відновили понад шість тисяч гектарів й створили понад 2 гектари нових лісів.

Відтворення лісів складається з наступних компонентів:

1. Висаджування лісу на місці зрубів та створення нових лісів (23 тис. га);

2. Сприяння природному поновленню лісів (понад 9 тис. га).

«Відтворення українських лісів – це пріоритет для мене особисто та Держлісагентства. Вже висаджено майже 125 мільйонів сіянців і саджанців дерев. Ми відновлюємо не лише на тих місцях, де відбулася заготівля деревини, а й намагаємося знаходити землі для нових лісів. Наше амбітне завдання на майбутнє – необхідно збільшувати лісистість України. На осінь заплановано активно відновлювати ліси, які постраждали від пожеж на Житомирщині. На сьогодні там вже висадили понад 360 тис. саджанців дерев», – повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Зазначимо, що відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню.

Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени. Окрім того, в Україні активно розвиваються методи вирощування саджанців із закритою кореневою системою, які стійкіші та мають кращі властивості, приживлюваність. Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...