Цьогоріч в Івано-Франківську запрацює “бібліотечне радіо”

Автор: Застава Максим

18 Бер, 2019 20:11

Цьогоріч в Івано-Франківську запрацює “бібліотечне радіо”

У 2019 році в бібліотеках міста готуються реалізувати проект від франківців – бібліотечне радіо – який минулого року переміг у конкурсі за програмою Culture Bridges від Британської ради у партнерстві з мережею Європейської спілки національних інститутів культури в Україні.

Сума гранту складає 10 тисяч євро і ця перемога, на думку міського голови Руслана Марцінківа, дає місту змогу почерпнути досвід країн Європи у створенні спеціалізованої онлайн радіостанції. Завдяки цьому Івано-Франківськ стане єдиним містом в Україні, яке зможе спілкуватись з користувачами бібліотек на просторах Інтернету. Зараз для реалізації проекту закуповують потрібне обладнання, створюють сайт та розробляють мобільний додаток для радіо, пише “Галка” з посиланням на портал мера міста.

“Це невеликий грант, однак це дозволить співпрацювати з іншими бібліотеками Європи. Ми маємо потужну бібліотечну мережу, а також працює сайт, де можна знайти будь-яку книгу та місце її зберігання. Важливо було довести, що бібліотеки – це не минуле, а досить-таки перспективне майбутнє. Бо хто що б не казав, але час друкованої книги ще не минув. Він додав, що разом з новими виданнями наповнюють бібліотеки і технологічним змістом. Усі книги оцифровують, аби вони були доступні онлайн, а окуляри віртуальної реальності здатні привабити навіть найвибагливішу дитину. В планах – придбання 3D принтера та наборів логічних ігор для бібліотек”, – зазначив Марцінків.

Крім того, очільник міста дав доручення створити так звану бібліотеку рідкісних видань.

“Адже у кожній філії можуть зберігатися справжні скарби друкованого слова. І їхня систематизація стане цікавою родзинкою та допоможе читачу познайомитися зі справді унікальною літературою чи документами”, – додав Марцінків.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry