Цьогоріч вдвічі більше випускників ІФНМУ вирішили стати військовими лікарями (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

04 Сер, 2020 15:11

Поділитись публікацією
Цьогоріч вдвічі більше випускників ІФНМУ вирішили стати військовими лікарями (ФОТО)

Цього року більш ніж вдвічі зросла кількість випускників Івано-Франківського національного медичного університету, котрі вирішили продовжити навчання та стати військовими лікарями.

Про це пресслужбі Івано-Франківського ОВК розповів заступник завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини Івано-Франківського національного медичного університету доцент, полковник медичної служби запасу Любомир Паращук, інформує “Галка”.

Цього року Івано-Франківський національний медичний університет випустив 73 офіцери запасу медичної служби. Підготовка офіцерів запасу здійснюється на кафедрі медицини катастроф та військової медицини. Підготовка проходила 2 роки, в той час як навчання в медичному університету – цілих 6 років.

-Любомире Дмитровичу, яка кількість студентів медичної служби цього року отримали офіцерське звання?

-В липні 2020 року, наказом Міністра оборони України, 73-ом нашим випускникам присвоєно офіцерське звання молодший лейтенант запасу.

З 2014 року понад 200 випускників пройшли навчання на нашій кафедрі та присягнули на вірність українському народові. З них в 2020 році 15 осіб випробували свої сили та пройшли відбір, щоб навчатися в Українській військово-медичній академії, що в місті Києві.

-Це високий показник, порівняно з минулими роками?

-Так, адже цього року, для порівняння, більш ніж вдвічі зросла кількість випускників Івано-Франківського національного медичного університету, котрі вирішили продовжити навчання в Українській військово-медичній академії та стати військовими лікарями.

 

-Який термін навчання буде в Києві та які будуть особливості в самому навчальному процесі?

-Все залежить від спеціальності, наприклад, лікар загальної практики та сімейної медицини навчається 3 роки, анестезіології та реаніматології – 2 роки, терапії, епідеміології – 2 роки. Тобто орієнтовно навчання в Києві буде ще 2-3 роки. Крім знань з обраної навчальної спеціальності, наприклад, хірургія, лікар загальної практики, внутрішня медицина, терапія, вони ще проходять цілий комплекс військово-спеціальних дисциплін. Дані знання є обов’язковими та вкрай важливими для офіцерів медичної служби. Початок навчання традиційно запланований на 1 вересня, якщо звісно карантин не внесе свої зміни.

-Ви, як заступник завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини, безпосередньо навчали майбутніх військових лікарів та спілкувалися з ними. Як на Вашу думку, що послужило для них мотивацією продовжити навчання та стати на шлях саме військової медицини?

-У нас в країні тривалий час йде війна, тому таке рішення для медиків є закономірним. Деякі з них від самого початку навчання бачили себе виключно у військовій медицині. Також себе них є діти військових лікарів, котрі свідомо вирішили продовжити батьківську справу. Окремою мотивацією є, звичайно, бажання принести свій вклад в нашу перемогу. Наші випускники є патріотами України і коли в країні йде війна вони, будучи медиками, просто не можуть стояти осторонь. Вони чітко знають, що мають зробити все, щоб наші солдати в часи війни були живі та здорові. Нашим захисникам як ніколи потрібна їхня допомога.

-З вашого досвіду, чи відрізняються випускники вашого університету сьогодні від випускників, котрі закінчували своє навчання до 2014 року, до початку війни?

-Складно говорити, бо як відомо, з 2010 по 2014 діяльність нашої кафедри взагалі була призупинена. Лише коли розпочалися бойові дії на сході України кафедра відновила свою роботу адаптуючись під нові реалії, поглиблюючи вивчення саме військових дисциплін. Але наші студенти бажали навчатися в Українській військово-медичній академії завжди. Це почесна місія і кожен завжди робив свій свідомий вибір. Мені здається, що мотивація завжди була, але зараз вона є як ніколи високою. Медики усвідомлюють свою відповідальність, яка покладена на них в цьому періоді нашої історії.

-Серед тих, хто виявив бажання стати військовим лікарем більшість чоловіків чи жінок?

-Жінок – близько 60%. Жінок завжди 50-60%.

-Ви знаєте як склалося подальше життя Ваших випускників, котрі долучилися до війська?

-Звичайно. Більшість з них є учасниками бойових дій та проходять службу в бойових військових частинах та мобільних військових госпіталях.