Cтоматологи б’ють на сполох: деякі діти навіть у 3-річному віці не вміють жувати, а це веде до карієсу
22 Вер, 2014 16:40
Через батьківський недогляд діти страждають від різних стоматологічних проблем: починаючи з дуже раннього карієсу і закінчуючи ортодонтичними патологіями.
Про це розповідає головний лікар міської дитячої стоматологічної поліклініки Тереза Стефанків, передає прес-служба міськвиконкому.
“Часом у віці 2,5 років у дітей уражені 16 із 20 зубів і це зумовлено нашим способом життя. Мами дають дітям на ніч солодкі соки, або молочні суміші, які містять цукор. Усе це залишається на зубах і стає причиною карієсу.
Ще однією проблемою є те, що діти мало жують. Молоді мами збивають усі продукти в блендері, або перетирають, тому у дітей не розвинений в достатній мірі жувальний рефлекс. Лікарі-стоматологи б’ють на сполох – деякі діти навіть у 3-річному віці зовсім не вміють жувати, а це призводить як до розвитку карієсу, так і до виникнення різноманітних аномалій”, – розповідає Тереза Стефанків.
Лікар наголошує: до стоматолога потрібно приходити ще вагітній жінці. Бо профілактика дитячої стоматології починається саме з періоду вагітності, коли закладаються усі молочні зуби і навіть 20 постійних.
До стоматолога потрібно принести дитину тоді, коли у неї виросте перший зуб, в 6 місяців. Тоді лікар може перевірити прикріплення „вуздечок”, побачити, чи правильно виріс перший зубчик, порадити, як знеболити цей процес. Стоматолог може розказати мамі і те, де взяти спеціальну щіточку і якою пастою варто користуватися, адже навіть той перший зубчик потрібно регулярно чистити.
Існують також і такі процедури, як фторування зубів, сріблення, герметизація їх – безболісні маніпуляції, які запобігають розвитку карієсу.
Проблемою є те, що батьки не приділяють достатньої уваги стану зубів малюків і не знають, що на фоні множинного карієсу, якщо присутнє джерело постійної інфекції, можуть розвинутися не тільки стоматологічні ускладнення, але й такі захворювання, як ревматизм, ендокардит, тощо.