“Ця сума непідйомна”: депутати Франківщини вимагають зменшення грошової застави на місцевих виборах

Автор: Зелінська Таня

21 Лют, 2020 11:41

“Ця сума непідйомна”: депутати Франківщини вимагають зменшення грошової застави на місцевих виборах

У п’ятницю, 21 лютого, на сесії Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення з приводу зменшення «великого розміру грошової застави на місцевих виборах».

Читайте також: Івано-франківські підприємці зустрілися із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції (ФОТО)

У 2019 році Верховна Рада України ухвалила Виборчий кодекс України із зауваженнями Президента України. Цей Кодекс набрав чинності 1 січня 2020 року. Депутати просять внести у нього зміни.

Грошову застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списках партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) майже у 40 разів порівняно з кампанією 2015 року.

Депутат обласної ради Ігор Дебенко наголосив, що ця сума непідйомна для деяких партії, які захочуть брати участь у виборах, інформує “Галка”.

Розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в обласні ради: Івано-Франківськ – 1,96 млн. грн.

Розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в містах з кількістю виборців 90 тисяч і більше: Івано-Франківськ – 340 тисяч гривень.

«Наприклад, людина, яка захоче стати мером Києва, має сплатити заставу у чотири мільйона гривень. Це більша (ред. застава), ніж була на чинних президентських виборах», – сказав Дебенко.

За відповідне звернення проголосував 65 депутатів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry