Це може бути найбільшою катастрофою в Україні: голова Екологічного комітету про Домбровський кар‘єр (ФОТО)

Автор: Застава Максим

10 Чер, 2021 10:37

Це може бути найбільшою катастрофою в Україні: голова Екологічного комітету про Домбровський кар‘єр (ФОТО)

 Як інформувала «Галка», Прикарпаттю загрожує екологічна катастрофа через Домбровський кар’єр, що неподалік Калуша. Там, після завершення видобутку солі близько 20 років тому, регулярно піднімається рівень води.

Фахівці побоюються, цілий регіон може залишитися без питної води. Тож у травні 2021 року, аби запобігти екологічному лиху, за зврененням члена екологічного комітету Едуарда Прощука, Міністр захисту довкілля Роман Абрамовський підписав розпорядження про створення міжвідомчої комісії для вивчення ситуації на Домбровському кар‘єрі. До складу комісії увійшли представники ДСНС, Мінфіну, Фонду держмайна, Держводагенства, представники Івано-Франківської ОДА, екорганізацій і місцеві екологи.

Десятого червня Екологічний комітет приїхав на Франківщину, аби ознайомитися з ситуацією на Домбровському кар‘єрі.

«Ми нарешті проводимо виїзну комісію. Кожен рік екологи та активісти бачать факт погіршення екологічної ситуації й цьогоріч робитимуться перші кроки, зокрема, моніторинг, який протягом двох років проводитимуть науковці університету нафти й газу», – каже Прощук.

До слова, на цю програму планують залучити чотири з половиною мільйони гривень державних коштів.

За словами начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрія Пліхтяка, науковці проводитимуть моніторинг солевідвалів, дамб, провалль й можливість потрапляння поверхневих вод у підземні.

Детальніше про програму стане відомо 11 червня під час комісії в обласній раді.

Голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначає, у перспективі тут варто розпочати промислове відбирання россолів.

«Це є сирова. Крім того, це може зменшити екологічну катастрофу й, зрештою, створити робочі місця», – пояснює Тимочко.

Як зазначила екологиня, є немало людей, які пропонують створити на місці Домбровського кар‘єру рекреаційну зону. Але, каже Тимочко, не неможливо, алже є небезпечно для здоров‘я та життя.

Едуард Прощук додав, є складне юридичне питання, яке детально обговорюватимуть 11 червня на комісії в Івано-Франківську за участі міністра Держмайна.

До слова, Домбровський кар’єр перебував у власності АТ “Оріана”. Коли підприємство визнали банкрутом, тут було створено товариство з обмеженою відповідальністю “Оріана-ЕКО”. Останнє повинно було починати розробку виробництва калійних добрив, але вони навіть експериментально установки не зробили.

Голова Екологічного комітету Олег Бондаренко каже, Домбровський кар‘єр може стати причиною кататастрофи не тільки в межах України, а й за її межами.

«Це може бути одна з найбільших катастроф в Україні на даний час. Ми почали дієві кроки, об‘єдналися, розробимо рекомендації, які надамо Уряд, РНБО та іншим установам. Сподіваюся протягом наступного року отримаємо результати моніторингу й у 2023 році з Держбюджету виділять кошти на подолання проблеми», – каже Бондаренко.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 2
  • like
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...