“Це яскравий приклад, чому варто відмовлятися від мажоритарної системи”, – голова ЦВК про скандальні вибори на 87 окрузі
23 Кві, 2021 09:08
Як інформувала “Галка” раніше, ввечері 22 квітня ЦВК встановила результати виборів на скандальному окрузі №87 – Василя Вірастюка від “Слуги Народу” визнали обраним нардепом.
Читайте також: Ще одна франківська спортсменка здобула "золото" на етапі Кубка Європи з фристайлу (ФОТО)
Він на чотири сотні голосів обійшов Олександра Шевченка, якому пророкували перемогу два екзит-поли та дані паралельного підрахунку штабів Шевченка та свободівця Руслана Кошулинського.
У Центральній виборчій комісії прокоментували підрахунок голосів, котрий тривав майже місяць.
Голова ЦВК Олег Діденко зазначив, що ці вибори дійсно були досить складними:
“Понад 50 кримінальних проваджень було відкрито за порушення на різних етапах виборчого процесу і ми занепокоєні тією ситуацією, що під час опрацювання виборчої документації була виявлена недостача виборчих бюлетенів. З цього приводу вже порушені кримінальні провадження і це питання перемістилося від оцінки з боку ЦВК до сфери оцінки правоохоронних органів, які сподіваюся зможуть встановити всі обставини цієї справи та притягнути порушників до відповідальності.
Мабуть справді це яскравий приклад, чому варто відмовлятися від мажоритарної системи і запроваджувати пропорційну, яка менш вразлива до подібних порушень”, – сказав Діденко, інформує пресслужба ЦВК.
Заступник Голови Віталій Плукар зазначив, ЦВК зі свого боку намагалася оперативно і ефективно вживати всіх заходів, в межах своїх повноважень для врегулювання і приведення в належне русло і роботи ОВК, і взагалі перебігу виборчого процесу.
Він також додав, що це звернення до Національної поліції є свого роду колективною окремою думкою Комісії в ситуації, коли ЦВК не наділена функціями ні правоохоронного, ні слідчого органу:
“Це компетенція правоохоронних органів. Ми можемо лише до них звернутися, щоб ще раз підкреслити важливість того, щоб винні понесли відповідальність і щоб це стало превентивним механізмом, щоб в майбутньому такі порушення не мали місця”.
Нагадаємо, в ході опрацювання виборчої документації, рішень судів, звернень громадян та окремої думки членів ОВК, Комісія виявила обставини, які потребують з’ясування правоохоронними органами. Зокрема – щодо виявленої нестачі виборчих бюлетенів по окремих виборчих дільницях, які можуть свідчити про незаконне знищення (викрадення) виборчої документації, що відповідно до Кримінального кодексу України є кримінальним правопорушення та потребують перевірки і надання відповідної оцінки правоохоронними органами.
Однак, згідно чинного законодавства, Комісія не уповноважена надавати правову оцінку діянням, які можуть містити ознаки адміністративного, кримінального правопорушення, проводити перевірку обставин, приймати відповідні рішення про притягнення винних осіб до відповідальності.
Тому Комісія звернулася до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у своєму рішенні обставин порушення законодавства України про вибори під час встановлення підсумків голосування на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в ОВО № 87 та вжиття згідно із законодавством України заходів реагування.