Цьогоріч “Івано-Франківськгаз” передав до суду майже тисячу справ на боржників

Автор: Костинюк Олександр

30 Тра, 2021 12:26

Цьогоріч “Івано-Франківськгаз” передав до суду майже тисячу справ на боржників

З початку року «Івано-Франківськгаз» передав до суду майже 1000 справ на боржників. Понад 80% справ суд уже розглянув і задовольнив позов газорозподільної компанії. 

Читайте також: У Франківську може з’явитися сучасний сміттєпереробний комплекс

Тепер боржникам, окрім самої суми боргу, доведеться сплатити судові витрати – до 2,1 тисяч гривень та виконавчий збір – 10% від суми заборгованості. Про це інформує “Галку” пресслужба “Івано-Франківськгазу”.

“Такі наслідки, через несплату рахунків, днями відчув мешканець села Старі Кути, Косівського району. Злісний боржник тривалий час не сплачував за доставку газу. Борг у понад 6 тисяч грн та додаткові витрати тепер чоловік сплатив у примусовому порядку – після арешту виконавчою службою його рахунків”, – йдеться в повідомленні.

Для припинення виплати державної допомоги субсидентам-боржникам, не потрібне і рішення суду. Списки боржників фахівці «Івано-Франківськгазу» передають в Управління соцзахисту. Відповідно до чинного законодавства, якщо борг перевищує понад 340 грн,  субсидія на наступний строк не призначається.

«Проблема заборгованості за розподіл газу для «Івано-Франківськгазу» стоїть дуже гостро. Наразі прикарпатці заборгували 62 млн грн. Ці кошти є головним джерелом фінансування діяльності газорозподільної компанії. Підприємство спрямовує їх на утримання аварійно-диспетчерської служби та обслуговування газорозподільної системи», – говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

В «Івано-Франківськгазі» кажуть, до суду передають справи, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку. В той же час, якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...