ЦВК встановила результати виборів на окрузі №87 – Вірастюка обрано нардепом (ОНОВЛЕНО)

Автор: Костинюк Олександр

23 Apr, 2021 07:22

Поділитись публікацією
ЦВК встановила результати виборів на окрузі №87 – Вірастюка обрано нардепом (ОНОВЛЕНО)

Василя Вірастюка офіційно обрано нардепом.

Читайте також: “Великодні мотиви”: у палаці Потоцьких відкрили виставку дитячих декоративних робіт (ФОТО)

Центральна виборча комісія встановила результати виборів на окрузі №87 та визнала кандидата від партії “Слуга народу” Василя Вірастюка обраним народним депутатом України.

Про це інформує “Галка” з посиланням на повідомлення Громадянської мережі ОПОРА у фейсбуці.

Згідно з протоколом окружної виборчої комісії Вірастюк набрав 15 536 голосів виборців.

Олександр Шевченко (“За Майбутнє”) отримав 15 114 голосів.

Протокол підписали 16 членів ЦВК, двоє з них додали окрему думку.

ОНОВЛЕНО.

Голова Комісії Олег Діденко зазначив, що ці вибори дійсно були досить складними:

“Понад 50 кримінальних проваджень було відкрито за порушення на різних етапах виборчого процесу і ми занепокоєні тією ситуацією, що під час опрацювання виборчої документації була виявлена недостача виборчих бюлетенів. З цього приводу вже порушені кримінальні провадження і це питання перемістилося від оцінки з боку ЦВК до сфери оцінки правоохоронних органів, які сподіваюся зможуть встановити всі обставини цієї справи та притягнути порушників до відповідальності.

Мабуть справді це яскравий приклад, чому варто відмовлятися від мажоритарної системи і запроваджувати пропорційну, яка менш вразлива до подібних порушень”.

Заступник Голови Віталій Плукар зазначив, ЦВК зі свого боку намагалася оперативно і ефективно вживати всіх заходів, в межах своїх повноважень для врегулювання і приведення в належне русло і роботи ОВК, і взагалі перебігу виборчого процесу.

Він також додав, що це звернення до Національної поліції є свого роду колективною окремою думкою Комісії в ситуації, коли ЦВК не наділена функціями ні правоохоронного, ні слідчого органу:

“Це компетенція правоохоронних органів. Ми можемо лише до них звернутися, щоб ще раз підкреслити важливість того, щоб винні понесли відповідальність і щоб це стало превентивним механізмом, щоб в майбутньому такі порушення не мали місця”.