Цистит та гінекологічні захворювання – де зв’язок? Розповідає франківська лікарка Оксана Гайсенюк

03 Лют, 2022 18:31

Поділитись публікацією
Цистит та гінекологічні захворювання – де зв’язок? Розповідає франківська лікарка Оксана Гайсенюк

Цистит – це захворювання, добре знайоме ледь не кожній другій жінці. Всі знають, що діагностикою та лікуванням циститу займаються лікарі-урологи. До чого ж тоді гінекологи?

Читайте також: Літо продовжується, як і акції в стоматології медичного центру Оксфорд Медікал!

Для читачів Галки розповідає Гайсенюк Оксана Василівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал.

Чому цистит частіше розвивається саме у жінок?

Цистит – це запальне ураження сечового міхура. Часто цистит виникає після переохолодження, проте запам’ятайте, що захворювання не виникає без збудника.

Жінки частіше страждають циститом через анатомічні відмінності уретри. У чоловіків уретра значно довша та вужча (10-12 см), що ускладнює шлях збуднику до сечового міхура. У жінок уретра в рази коротша (близько 3 см) та більш широка, тому вона більш привітна до негативних збудників.

Окрім того, ніхто не згадує про ще одну проблему. Під час роботи із пацієнтками, я помітила одну особливість: перебіг неспецифічних запальних захворювань органів малого тазу  та бактеріального вагінозу жінок в 2 з 3 випадків ускладнюються циститом!

Цистит після сексу – це реально?

Неспецифічні запальні  захворювання органів малого тазу (неспецифічні вагініти, кольпіти, аднексит і тд.) діагностуються досить часто, що обумовлено:

  • порушенням гігієни інтимних зон;
  • загальною слабкістю імунної системи;
  • частою зміною статевих партнерів;
  • форма білизнистринги – прямий шлях для кишкової палички від анального отвору до піхви та уретри.
  • ігноруванням правил гігієни здорового сексу (наприклад анальний та вагінальний секс без захисту).

Не дарма під час курсу лікування неспецифічних захворювань органів малого тазу, бактеріального вагінозу, специфічних сечостатевих інфекцій і навіть молочниці лікарі не рекомендують і навіть забороняють статеве життя. Секс у презервативі – також не вихід. Під час інтимної близькості ваш партнер переносить патогенні збудники напряму із піхви до уретри, адже вхід в уретру відкривається прямо перед піхвою.

Як наслідок, пацієнтки часто відмічають клінічні прояви циститу через кілька годин після інтиму – так званий посткоїтальний цистит.

Як діяти, щоб не допустити хронічного циститу?

Необхідно, щоб до лікування залучалися і уролог, і гінеколог. Перш за все, варто встановити природу захворювання та ймовірні джерела інфекції. З цією метою рекомендовані наступні обстеження:

  • прийом уролога;
  • загальний аналіз сечі;
  • УЗД сечового міхура та нирок;
  • огляд у лікаря гінеколога;
  • мазок на флору;
  • ПЛР дослідження для виявлення специфічних збудників інфекції;
  • бакпосів сечі + антибіотикограма.

Опираючись на результати обстежень, лікарі формують комплексний індивідуальний курс лікування – для вас та вашого партнера. Старенне дотримання рекомендацій та тимчасове утримання від інтиму допоможуть без зайвих проблем позбутися циститу та неспецифічних запальних захворювань органів малого тазу!

Будьте здорові!