ДАІ проводить операцію “Автобус”

Автор: Людмила Баран

02 Jul, 2014 10:51

Поділитись публікацією
ДАІ проводить  операцію “Автобус”

Для профілактики аварійності пасажирського автотранспорту працівники Державтоінспекції до 20 липня перевірятимуть перевізників.

У зв’язку з тим, що мають місце чисельні порушення у сфері пасажирських перевезень керівництвом Державтоінспекції МВС України продовжено профілактичні заходи під умовною назвою «Автобус» до 20 липня. Про це повідомляє Служба профілактичної роботи УДАІ УМВС в області.

Метою проведення заходів є профілактика аварійності на пасажирському автомобільному транспорті, попередження порушень правил дорожнього руху водіями автобусів,  здійснення державного контролю за дотриманням автопідприємствами законодавства  й притягнення їх до відповідальності  за допущені порушення тощо.

З початку операції працівниками ДАІ області перевірено 568 суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів на підставі виданих ліцензій.  Також перевірено 2830 транспортних засобів.

При цьому виявлено 520 технічнонесправних машин. З несправним або заблокованим аварійним виходом – 56, з незаконно встановленими додатковими місцями для сидіння – 68, з несправними зовнішніми світловими приладами – 145, переобладнаних для роботи на газовому паливі з порушенням вимог законодавства – 28, з несправностями рульового управління – 68, з несправностями шин та коліс – 136.

Виявлено 918 порушень ПДР водіями автобусів, з них 1 факт керування у нетверезому стані, 18 – перевищення встановлених обмежень швидкості руху, 198 – перевезення пасажирів понад встановлену кількість, 89 – порушень вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг біля автовокзалів, 78 – порушень правил зупинки та стоянки в місцях масових відправлень пасажирів, виявлено 24 факти керування автобусами без ліцензійної картки та 438 випадків відхилення від визначеного маршруту руху та інші.

Працівники ДАІ зазначають, що водії ігнорують правила дорожнього руху при здійсненні перевезень організованих груп дітей (виявлено 63 таких факти).

Загалом за порушення у сфері пасажирських перевезень Державтоінспекцією видано 204 приписи на суб’єктів господарювання, надіслано 7 подань до Укртрансінспекції. Аналізуючи результати роботи та кількість виявлених порушень,  ДАІ стверджує, що дисципліна водіїв на низькому рівні. Тож робота по контролю перевізників продовжується.