ДАІ проводить профілактику хабарів на дорогах

Автор: Людмила Баран

23 Jun, 2014 17:54

Поділитись публікацією
ДАІ проводить профілактику хабарів на дорогах

З 13 червня проводяться заходи з виявлення та документування спроб дати хабар працівникам Державтоінспекції.

До цієї роботи активно долучаються представники політичних партій та громадських організацій.

“За 17 та 18 червня працівниками ДАІ області задокументовано 9 спроб дати хабар автоінспектору  за різні порушення правил дорожнього руху.  Наприклад, за керування транспортним засобом без номерів, порушення вимог дорожніх знаків, водіння без паска  безпеки.  Сума винагороди становила від 40 до 200 гривень. На разі за даними фактами проводиться перевірка”, – повідомляють в УМВС області.

Цільові профілактичні заходи з виявлення та документування подібних випадків на дорогах влаштовують з метою запобігання хабарництву, корупційним проявам серед особового складу Державтоінспекції МВС України, формування позитивного іміджу та укріплення авторитету ДАІ серед населення, а також недопущення випадків надання правопорушниками неправомірної винагороди працівникам ДАІ.

За давання хабара законодавством України передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема,  ч.1 ст. 369 Кримінального кодексу України передбачає  штраф від 500 до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк, із спеціальною конфіскацією.