ДАІшники проводять профілактичні заходи «Увага! Спецсигнал!»

Автор: Турій Роман

28 Aug, 2014 08:07

Поділитись публікацією
ДАІшники проводять профілактичні заходи «Увага! Спецсигнал!»

Працівниками Державтоінспекції проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Увага! Спецсигнал!», які спрямовані на виявлення та документування фактів ненадання водіямиавтомотранспорту переваг у русі оперативним транспортним засобам з увімкненими спеціальними світловими та звуковими сигнальними пристроями, в т.ч. автомобілям швидкої допомоги.

З цією метою проводяться відпрацювання на території обласного та районних центрів, на дорогах міжміського сполучення, щоб дисциплінувати водіїв та привернути увагу, що згідно п.3.2 Правил дорожнього руху, у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд. За невиконання вказаного пункту ПДР водіїв-порушників було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ст.122 ч.3 КУпАП, якою передбачено штраф в розмірі від 510 до 680 гривень.

Проведення таких рейдових перевірок відбувається у першу чергу, на вулично-дорожній мережі з насиченими транспортними потоками при залученні представників засобів масової інформації.

В ході рейдових відпрацювань до порушників застосовувались як методи адміністративного впливу, так і профілактичні бесіди, спрямовані на недопущення подібних порушень в подальшому. Звичайно, стосовно тих, хто вперто не давав дорогу було складено адміністративні протоколи та винесено постанову про накладення штрафу. А хто потрапив у заторовуситуацію чи на час руху «швидкої» через інтенсивний рух не зміг вжити негайних заходів – були попереджені. Проте багатьом «свідомим» порушникам доводилося демонструвати їхнє порушення у відеозаписі, щоб довести, що є вимоги законодавства і дотримуватися їх зобов’язаний кожен. Сподіваємося водії таки будуть уважніші на дорогах і дотримуватимуться відповідних вимог.