Далай Лама та інші нобелівські лауреати закликають до миру в Україні

Автор: Людмила Баран

10 Aug, 2014 16:36

Поділитись публікацією
Далай Лама та інші нобелівські лауреати закликають до миру в Україні

Низка лауреатів Нобелівської премії миру закликали Росію, Україну, США та ЄС припинити військове протистояння в Україні.

Зі своїм закликом вони звернулись до громадськості на сторінках німецького видання Focus, передає DW.

Духовний і політичний лідер тібетського народу Далай-лама застеріг від надмірного націоналізму, яким, на його думку, народи шкодять самим собі в глобалізованому світі. “Насильство знищує довіру, яка є необхідною для діалогу. І конфлікт можна вирішити лише за допомогою діалогу та домовленостей”, – цитує тібетського лідера агенція. Далай-лама звернувся до Росії, України, США та ЄС з посланням: “Допоможіть припинити насильство!”

Колишній президент Польщі, лідер громадського руху “Солідарність” у 1980-х роках висловив сподівання на рішучі та виважені дії країн Заходу в українському конфлікті. У своєму зверненні він закинув ЄС та США брак єдності в їхніх діях. На думку Валенси, від початку кризи Україна не отримала жодних серйозних пропозицій, які б могли переконати та об’єднати все українське суспільство.

Іранська правозахисниця Ширін Ебаді звинуватила Росію в тому, що та розколює Україну своєю зовнішньою політикою. На її думку, якщо так триватиме й надалі, виникатимуть нові й нові кризи та конфлікти. Ебаді заявила, що така політика Москви суперечить інтересам російського народу. Водночас ЄС та інші держави Заходу, на думку Ебаді, мають впливати на країни, в яких відбувається дискримінація меншин, з тим, аби ці недоліки були виправлені.

Тим часом колишній англіканський архієпископ з Південної Африки Дезмонт Туту, який у 1980-х роках отримав Нобелівську премію миру за участь у боротьбі проти апартеїду в країні, наголосив на світовому значенні українського конфлікту. “Від керівництва Росії та України сьогодні залежить добробут всього світу, що є таким крихким, як сире яйце”, – сказав він і наголосив, що світу сьогодні не потрібна друга “холодна війна”.