Далі – без ЄРЦ? Войтик розповів про два варіанти зміни системи утримання житла в Івано-Франківську
02 Жов, 2015 09:09
В інтерв’ю “Галці” секретар Наглядової ради Єдиного розрахункового центру Вадим Войтик розповів про два шляхи подальшого існування комунального підприємства і загалом системи утримання житла в Івано-Франківську.
Читайте також: Івано-Франківська районна рада не підтримала перейменування району на Галицький
На його думку, завдяки існуючій стратегії Івано-Франківськ вже значно більш підготовлений до чергового і давно пройденого сусідніми країнами кроку – самоуправління. Адже урядом вже оприлюднена постанова про списання з балансу всіх приватизованих будинків. Це означає, що вже ближчим часом має припинитись багаторічна практика вкладання коштів місцевих бюджетів у приватні помешкання.
“ЄРЦ, до речі, роками відмовлялось ремонтувати за кошти платників податків особняки. А це – досі масова практика. Натомість, пріоритети повинні бути зміщені в цільову допомогу суспільно важливих програм: збереження архітектурної спадщини, енергонезалежності. Тобто саме допомогу власникам, а не виконання цієї роботи за них. Бюджети будуть кредитувати власників чи брати на себе певну частину фінансового тягаря. Між іншим, вже зараз ЄРЦ спільно з провідними фінансовими установами міста готує цікаву програму кредитування саме у сфері енергозбереження”, – сказав.
Що ж до майбутнього комунального підприємства – то є два варіанти.
“Перший – радикальний – списання всіх будинків з балансу згідно урядового рішення і припинення ЄРЦ. Таким чином муніципалітет міг би фактично примусити власників визначитись щодо способу управління їх будинками без можливості «залишити все як є», а потім постійно нарікати на важку долю.
Попри апокаліптичні прогнози, я вважаю такий шлях цілком прийнятним. На ринку вже працює кілька десятків потенційних управителів. Ну а місто могло би за собою залишити аварійну службу та адміністрування, в тому числі паперову функцію – адже ніхто так і не скасував реєстраційну, довідкову та інші складові невиробничих функцій управителя.
Натомість другий сценарій – запропонований новим законом. Це часткова консервація ситуації і подальший конкурс виконкому щодо тих будинків, які до 1 липня не визначаться. Скажу чесно – це гірший варіант. Бо 95% не визначаться, це ясно вже зараз. Місто проведе якийсь там конкурс. А по суті – залишить все як є”, – розмірковує Войтик.