Дані 533 млн користувачів Facebook з’явилися у відкритому доступі. Як перевірити, чи є ви серед жертв?

Автор: Єва Жасминова

05 Кві, 2021 13:00

Дані 533 млн користувачів Facebook з’явилися у відкритому доступі. Як перевірити, чи є ви серед жертв?

Особисті дані 533 млн користувачів Facebook опинились у відкритому доступі. Серед жертв є й засновники соцмережі — Марк Цукерберг, Кріс Хьюз і Дастін Московіц.

Розкриті дані включають особисту інформацію 533 мільйонів користувачів Facebook зі 106 країн. Це повні імена, місця й дати народження, біографічні дані, номери телефонів, ідентифікатори Facebook і ,в деяких випадках, адреси електронної пошти, пише Новое Время.

Кібер-дослідник Дейв Уокер розповів, що жертвами витоку стали також засновники Facebook — Марк Цукерберг, Кріс Хьюз і Дастін Московіц.

Засновник бази даних Have I Been Pwned Трой Хант пояснив, що найважливішою інформацією для шахраїв є не електронні адреси, яких в базі виявилося «всього лише» 2,5 млн, а телефонні номери.

«Для спаму, заснованого на використанні виключно номерів телефону, це золото. Не тільки для SMS, зараз існує безліч сервісів, для яких достатньо просто номера телефону; вже сотні мільйонів контактів зручно класифіковані по країнам із заповненими іменами і родом», — розповідає він.

У Facebook відповіли журналістам, що ці дані були вкрадені через уразливість, яку виправили в 2019 році. У компанії нічого не можуть зробити, крім як проінформувати користувачів про те, що трапилося — і експерти впевнені, що у Facebook «є всі інструменти для цього».

Перевірити, чи є серед опублікованих ваша інформація, поки що можна тільки за допомогою сервісу Have I Been Pwned. Але варто враховувати, що сайт шукає дані тільки по пошті — Хант думає, що ризик для тих, чиї дані зламали, перевищує потенційну цінність, а тому не поспішає додавати можливість пошуку за номером телефону.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...