ДБР: у Франківську родичів керівництва міста та футболістів викрили на фіктивній службі в ЗСУ (ФОТО) (ОНОВЛЕНО)

Автор: Андрій Макітра

25 Сер, 2023 12:01

Поділитись публікацією
ДБР: у Франківську родичів керівництва міста та футболістів викрили на фіктивній службі в ЗСУ (ФОТО) (ОНОВЛЕНО)

Державне Бюро Розслідувань викрило в Івано-Франківську схему фіктивного зарахування на військову службу родичів очільників міста та футболістів, як стало відомо журналістам, місцевого професійного клубу “Прикарпаття-ЗСУ”.

Про це пише “Галка” з посиланням на Державне бюро розслідувань.

“Працівники ДБР викрили в Івано-Франківську схему фіктивного зарахування на військову службу до підрозділів охорони Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки родичів керівництва міста. «Недоторканими» стали навіть футболісти місцевого професійного клубу з Прикарпаття”, – повідомили у ДБР.

Як стало відомо Галці, йдеться про МФК “Прикарпаття-ЗСУ” та родича мера Руслана Марцінківа – його брат Ярослав Марцінків є одним з тренерів клубу.

Правоохоронці зазначили, що у ході досудового розслідування Бюро встановило особи деяких керівників складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які налагодили протиправну схему фіктивного зарахування громадян на військову службу в роти охорони територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

“«Новобранці» отримували можливість фактично не проходити військову службу, проводячи час на власний розсуд. Деякі з них спокійно брали участь у футбольних матчах у складі футбольного клубу з Прикарпаття. До того ж вони отримували від держави грошове та матеріальне забезпечення рахунком бюджетних коштів.

Такі дії військових посадовців становлять пряму загрозу національній безпеці України та підривають авторитет територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що шкодить виконанню мобілізаційних заходів”, – додали у ДБР.

У ДБР зазначили, що спільно з управлінням стратегічних розслідувань Нацполіції державно бюро розслідувань провело близько 30 обшуків у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківської області, обласній військово-лікарській комісії, а також за місцями проживання фігурантів. У ході слідчих дій перевіряються можливі протиправні дії персоналу під час проведення мобілізації, проходження служби та протиправного отримання грошового забезпечення.

“За результатами буде вирішуватись питання повідомлення про підозру окремим військовим посадовцям територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Розслідування проводиться у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану).

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону”, – йдеться повідомленні ДБР.

У “МФК Прикарпаття” вже зробили офіційну заяву щодо розслідування: 

“Так, служили і служать: ходять в наряди як футболісти, так і тренери. Ініціатива була ТЦК та СП спільно з МФК “Прикарпаття”, і про це публічно було заявлено у квітні 2022 року.

3 того часу частина була демобілізована і припинила співпрацю з клубом. Частина далі проходить службу і бере участь в житті команди “Прикарпаття-ЗСУ”.

Чекаємо обʼєктивного розслідування!”, – написали у МФК “Прикарпаття” на офіційній фейсбук-сторінці.

Фото: Державне Бюро Розслідувань.

Читайте також: До "Прикарпаття" офіційно приєдналися воротар Владислав Кучерук та нападник Олег Кос