Делегація з Прикарпаття заколядувала у Румунії (ФОТО)

Автор: Застава Максим

30 Гру, 2018 19:22

Делегація з Прикарпаття заколядувала у Румунії (ФОТО)

Івано-франківська делегації позашкільних установ здійснила поїздку 26-28 грудня до румунського міста Сіґету Марматіє.

Зустріч відбулася у рамках двохсторонньої Угоди співпраці на 2018-2020 рр. між Івано-Франківським міським центром дитячої та юнацької творчості та Палацом дітей в Румунії м. Бая-Маре, пише “Галка“.

У перший день візиту здійснили екскурсійну програму містом Сігет Марматіє, змогли оглянули його історико-культурні пам’ятки – Музей стародавнього румунського села в передмісті. Саме в місті Сіґет є найбільша українська община, тут встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку, є український ліцей імені Тараса Шевченка.

Обговорили педагоги і пропозиції щодо ефективної співпраці. Зокрема, вихованці міського центру дитячої та юнацької творчості зможуть взяти участь у міжнародному італійському проекті дитячої виставки з образотворчого мистецтва «Діти за мир»

Наступного дня, коли відбувались заходи Міжнародного фестивалю «Зимові стародавні звичаї» в м. Сігет Марматіє, делегація відвідала український ліцей ім. Тараса Шевченка (директор Касіян Піцюра), зустрілась із генеральним директором повітового шкільного інспекторату м. Бая-Маре Анною Молдаван.

Крім того, було проведено офіційний прийом у мера міста Горія Скублі. Учасники нашої делегації привітали мера та його команду українськими колядками та віншуваннями, а також взяли участь в святковій ході колядницьких гуртів повітів Румунії та колективів гостей і в концертній програмі фестивалю, де також показали самобутність наших традицій.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...