Делегація з Прикарпаття завітала в Румунію. Говорили про співпрацю в туризмі

Автор: Застава Максим

15 Бер, 2019 09:02

Делегація з Прикарпаття завітала в Румунію. Говорили про співпрацю в туризмі

Делегація з Верховинщини перебувала з візитом в Румунії в місті Сату Маре на симпозіумі присвяченому українсько-румунським відносинам, який організований Uniunea Ucrainenilor din România Cоюзом українців Румунії спільно з Посольством України в Румунії.

У складі делегації з Верховини на чолі з головою Верховинської районної державної адміністрації Олегом Лютим, були ще директор ДП «Гринявське лісове господарство» Роман Стефанюк та голова ГО «Самооборона» у Верховинському районі Іван Юряк, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

У заході взяли участь експерти та науковці з Румунії та України, посол України в Румунії Олександр Баньков, представники органів влади Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей України, а також повітів Сату Маре та Марамуреш Румунії.

Обговорили перспективи майбутньої українсько-румунської співпраці. Вони стосуються можливих туристичних піших прикордонних переходів через дорогу «Руський діл», а згодом і автомобільний переїзд; створення транскордонного міжнародного біосферного резервату «Східні Карпати» між природоохоронними організаціями України та Румунії; створення українсько-румунських культурно-інформаційних центрів; промоції та інфраструктурного наповнення кільцевого автомобільного українсько-румунського туристичного маршруту «Дух Гуцульських Карпат», який має на меті познайомити потенційних відвідувачів регіону з туристичними принадами розташованими в Східних Карпатах в етнографічному регіоні Гуцульщина, який знаходиться в межах України (Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська область) та Румунії (Мармарощина та Сучавщина); спільного українсько-румунського дослідження етнографічного регіону Гуцульщини; виявлення, локалізація, картування військових поховань та меморіалів в рамках спільного українсько-румунського дослідження історії Першої світової війни на теренах етнографічного регіону Гуцульщини.

Також, 9 березня, з нагоди 205-ої річниці з Дня народження Тараса Шевченка в Румунії були проведені заходи зі вшанування пам`яті великого українського поета. Посол України в Румунії Олександр Баньков, голова райдержадміністрації Олег Лютий спільно з представниками з Верховини, викладачами Чернівецького Національного університету ім. Ю.Федьковича та Ужгородського національного університету, а також Союзу українців Румунії та місцевої влади Сату Маре – префектом повіту Даріусом Філіп, головою повітової ради Патріком Ксаба та представниками мерії міста, вшанували пам‘ять Тараса Шевченка.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...