Модернізований харчоблок, укриття та альтернативні джерела енергії — у Делятинському ліцеї №2 за останні три роки реалізували низку інфраструктурних проєктів загальною вартістю понад 2,6 мільйона гривень за кошти місцевого, обласного та державного бюджетів.
Про це пише Галка з престуру в Делятинську громаду, який організувала «Асоціація міст України».
У мальовничому куточку Делятина розташувався ліцей №2, який з 1979 року, з моменту відкриття нового приміщення, постійно адаптується до нових умов освітньої системи України. Сьогодні тут навчається 313 учнів у 16 класах, серед яких 5 класів для дітей з особливими освітніми потребами. За навчально-виховний процес відповідають 44 педагоги та 20 працівників адміністративно-господарського персоналу.
Як розповіла тимчасово виконуюча обов’язки директора Світлана Боднарук, з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році навчальний заклад одразу перейшов на дистанційне навчання. Однак уже до 1 вересня того ж року за кошти місцевого бюджету – 784 603 гривні було проведено капітальний ремонт підвального приміщення для облаштування повноцінного укриття. Це дозволило учням повернутися до очного навчання.
«У нашому укритті встановлена система вентиляції, санвузол, медичний кабінет. Хоча воно не розраховане на розміщення всіх 313 учнів для продовження освітнього процесу під час тривоги, ми організовуємо там розвивальні заняття, особливо для молодших школярів. Є телевізор, проводяться руханки та психологічні розвантаження, іноді діти навіть плетуть маскувальні сітки для військових», — зазначила Світлана Боднарук.

У 2023 році навчальний заклад став переможцем обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування, завдяки чому отримав фінансування на встановлення альтернативного джерела енергії — сонячних батарей потужністю близько 20 кВт. Проєкт реалізували коштом обласного бюджету (568 400 гривень) із співфінансуванням з місцевого бюджету (263 898 гривень). Сонячні панелі забезпечують електроенергією насамперед укриття та частину навчального корпусу, що дозволяє закладу заощаджувати на оплаті електроенергії від 15% до 30% залежно від пори року.
«Сонячні панелі найефективніші у сонячні дні, тоді економія може сягати 30%. Взимку, коли сонячних днів менше, економія становить близько 15%», — пояснила т.в.о. директора.
Ще одним масштабним проєктом стала модернізація шкільного харчоблока, розпочата у 2023 році. На першому етапі за кошти обласного бюджету (500 000 гривень) та місцевого бюджету (202 172 гривні) провели капітальний ремонт приміщень. У 2024 році роботи завершили, витративши додатково 599 668 гривень з обласного бюджету.
Відремонтований харчоблок тепер повністю відповідає сучасним вимогам: закуплено нове обладнання для приготування їжі, проведено реконструкцію витяжки, замінено двері, електричну проводку, розетки і сантехніку у санвузлі та душовій кабіні, встановлено нові мийки, світильники та полиці для зберігання продуктів. Також харчоблок забезпечений промаркованими виробничими столами, обробними дошками, кухонним посудом і приладдям, а стіни оформлені облицювальною плиткою.
У Делятинському ліцеї №2 учні мають можливість навчатися у затишних, комфортних класах, розвивати свої таланти у спортивній залі, на спортивному майданчику, проводити різноманітні заходи в актовій залі. Для дітей з особливими освітніми потребами організовано ресурсну кімнату.