Демонтаж генераторів можливий лише за рішенням суду, – юрист
27 Чер, 2024 12:49
В Івано-Франківську відновили контроль за належним встановленням та експлуатацією генераторів. Правила благоустрою міста передбачають і штрафи, і демонтаж неналежно встановлених приладів.
Про це писала “Галка” з посиланням на Муніципальну інспекцію Івано-Франківська.
На прохання редакції повноваження мерії щодо можливого демонтажу генераторів оцінив юрисконсульт ГО “Платформа прав людини” Євген Воробйов.
“Ст. 41 Конституції України визначено, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним”, – нагадує він.
Відповідно до ст. 152 КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб`єктів підприємницької діяльності – від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, частиною другою статті 5 КУпАП визначено, що сільські, селищні, міські ради встановлюють відповідно до законодавства правила, за порушення яких адміністративну відповідальність передбачено статтями 152, 159 і 182 цього Кодексу.
“Якщо власник генератора порушує правила благоустрою, то міськвиконком як орган місцевого самоврядування може застосувати до нього штраф визначений ст. 152 КУпАП та виписати припис з усунення порушень. У випадку не виконання припису, то виконком може звернутись із відповідним позовом до окружного адміністративного суду з метою зобов’язання демонтувати генератор. І тільки якщо буде відсутній встановлений власник приладу”.
Тож на думку юрисконсульта орган місцевого самоврядування не має право самостійно демонтувати генератор, оскільки така процедура не визначена законом.
Читайте також: Нардеп Фріс програв суд журналістам івано-франківського видання “Галка” (ФОТОРЕПОРТАЖ)