День матері 2019: традиції свята

Автор: Костинюк Олександр

12 Тра, 2019 11:43

День матері 2019: традиції свята

Сьогодні в Україні святкують День матері. Це – перехідне свято, що відзначається у травні. Проте частина країн святкують цей день у березні.

В Україні вже протягом десяти років святкують День матері. Свято перехідне, і відзначається у другу неділю травня, зокрема, в Україні, Естонії, США, на Мальті, Кіпрі, в Данії, Фінляндії, Німеччині, Італії, Туреччині, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії.

При цьому ряд країн відзначають це свято 21 березня – у день весняного рівнодення. В Україні святкування Дня матері у другу неділю травня встановлено указом президента в 1999 році.

У 2019 році День матері в Україні припадає на неділю, 12 травня.

Історія і традиції Дня матері

Шанування жінки як матері має багатовікову історію. Але сучасне свято у травні починає свою історію з американки Анни Джарвіс із Філадельфії, яка в 1907 році виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір.

Американка написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Через три роки штат Вірджинія першим визнав День матері офіційним святом. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

У деяких країнах є певні традиції, пов’язані саме із цим святом. Так, у США й Австралії в цей день до одягу кріплять квітку гвоздики. Червона рослина означає, що мати цієї людини жива, а білими квітами вшановують пам’ять померлих батьків.

В Україні святкування Дня матері практично не відрізняється від дня 8 березня. У цей день прийнято вітати і дякувати своїм матерям, дарувати їм подарунки, збиратися родиною.

Джерело: Кореспондент.нет.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...