Депутат проти міської ради і мера: у суді відбулися дебати

Автор: Турій Роман

21 Jan, 2016 10:19

Депутат проти міської ради і мера: у суді відбулися дебати

Сьогодні, 21 січня, в Івано-Франківському міському суді відбулось друге судове засідання у справі, в якій представник Об’єднання ”Самопоміч” Олександра Федорук вимагає визнати незаконними дії міського голови та Івано-Франківської міської ради під час першого засідання ради сьомого демократичного скликання.

Читайте також: У Франківську волонтери відкриють першу громадську сортувальну станцію вторсировини

На початку засідання представники відповідача Надія Кедик та Андрій Устінський висловили клопотання про відкладення розгляду та об’єднання справ за налогічним позовом депутата Олійника, яке розглядає суддя Польська, інформує кореспондент “Галки” з місця події.

Проте суддя Бабій вирішила клопотання не задовольняти, оскільки немає ще рішення судді Польської, котра розглядає справу за позовом Олійника, тож немає підстав не розглядати справу сьогодні.

Тож під час сьогоднішнього засідання відбулися судові дебати.

Представник позивача Жарський ще раз озвучив позивні вимоги та пояснив вступ позивача до депутатської комісії. За слова Жарського, під час сесії міський голова та міська рада порушили регламент та норми законодаства про боротьбу з корупцією та доступ до публічної інформації.

Так, представник позивача стверджує, що Руслан Марцінків, немаючи ще повноважень міського голови, на перше пленарне засідання міської ради напрацював порядок денний та проекти рішень.

” Марцінків не мав повноважень напрацьовувати проекти рішень до початку сесії, на якій він власне і набув повноважень, але проекти рішень були роздані на початку сесії депутатам”, – каже Жарський.

В свою чергу представники відповідача заявляють, що в законодавстві немає заборони на напрацювання проектів рішень до набуття повноважень.

”Це виборча і політична посада. Коли людина балатується на таку посаду, вона має певну програму, певне бачення. Законодавство немає заборони на напрацювання проектів рішень до набуття повноважень”, – каже Устінський.

Також за словами Жарського, під час формування депутатських комісій було порушено права його клієнтки, оскільки вона не була вчасно проінформована.

А також пояснив вступ Федорук до комісії.

”Федорук написала заяву про входження в комісію, але це сталося вже після першої сесії міської ради, на якій було створено ці комісії. Також є інформація про те, що деякі з депутатів були проінформовані заздалегідь про формування комісій і встигли написати заяви, оскільки в проекті рішення про формування комісій були вказані прізвища депутатів. Тому мова йде і про упередженість при інформуванні”, – каже Жарський.

На цю тезу представники відповідача заявили, що законодавством не передбачено жодних термінів в які депутат мусить стати членом комісії, а також зазначили, що й сьогодні кожен депутат може написати заяву і увійти в комісію, тому права позивача не було порушено.
Після дебатів суддя оголосила перерву у засіданні до 1 березня на 13.30.
Очевидно, того дня буде оголошене рішення у розгляді спору.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry