Депутата Івано-Франківської облради, який торгував гуманітаркою, відправили до СІЗО

Автор: Вадим Войтик

06 Сер, 2022 19:10

Поділитись публікацією
Депутата Івано-Франківської облради, який торгував гуманітаркою, відправили до СІЗО

Івано-Франківський міський суд визначив міру запобіжного заходу керівнику прикарпатського благодійного фонду, який продавав волонтерам автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога.

Про це пише “Курс“. 

У суботу 6 серпня 2022 року до Івано-Франківського міського суду для визначення міри запобіжного заходу доставили керівника одного із місцевих благодійних фондів мешканця міста Долина Калуського району депутата Івано-Франківської обласної ради 1973 року народження, якого досудове слідство обґрунтовано підозрює у вичинені злочину передбаченого ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.

Із матеріалів слідства суд встановив, що затриманий через благодійний фонд, який він очолює, ввозив на територію України автомобілі, декларуючи їх як гуманітарну допомогу підрозділам ЗСУ.

Проте, знаючи про кримінальну відповідальність за продаж гуманітарної допомоги, він не передавав їх українській армії, а здійснив продаж одного із автомобілів (карета швидкої допомоги марки «OPEL») місцевим волонтерам за $12 тисяч. Після чого був затриманий працівниками правоохоронних органів.

Враховуючи той факт, що вчинений затриманим злочин дискредитує та підриває довіру до волонтерського руху в Україні, суд визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також судом було враховано, що вчинений підозрюваною особою злочин, носить ненасильницький характер. Тому згідно чинного законодавства, йому було також визначено альтернативний запобіжний захід у вигляді можливості внесення грошової застави, у розмірі однієї тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 2,481 млн грн.

В Івано-Франківській обласній раді є лише один депутат 1973 року народження, мешканець Долини, який є керівником і засновником благодійного фонду. Це Богдан Васильович Ленігевич, керівник БО «БФ «БО ТУРБОТА», обраний до Івано-Франківської обласної ради 8-го скликання від “Батьківщини”. Благодійний фонд Ленігевич заснував 21 березня 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція та СБУ підтвердили, що продавав “гуманітарне” авто для ЗСУ депутат Івано-Франківської обласної ради (ФОТО)