Депутати міської ради понад годину розглядали питання паркування

Автор: Людмила Баран

21 Aug, 2014 14:20

Депутати міської ради понад годину розглядали питання паркування

На засіданні міської ради 21 серпня більш ніж годину обговорювали проект рішення “Про роботу КП “Сервіс-Авто”.

Читайте також: "Ми не любимо пияків за кермом, але...", - голова Апеляційного суду пояснив, чому нетверезі водії інколи уникають покарання

Відповідний проект, що передбачає вислухати звіт про діяльність комунального підприємства від його директора, працівників Фінуправління, податкової та прокуратури, додали до порядку денного з ініціативи міського голови. Це було зроблено у відповідь на вимогу депутата Сергія Борзова ліквідувати “Сервіс-Авто”.

Попередньо звіт директора підприємства Андрія Строїча затвердили на засіданні виконавчого комітету 20 серпня. З цією ж інформацією він виступив 21 серпня перед депутатами.

За словами, керівника “Сервіс-Авто” , підприємство, хоч і не отримує дотацій, наповнює міський бюджет, зокрема, сплатило до нього за час роботи 2 мільйони 129 тисяч гривень. Також щороку збільшуються надходження від паркувального збору, було оптимізовано роботу паркувальних майданчиків, планується встановити паркомати.

cесія міська рада 21 серпня-1416

“Однією з проблем підприємства є те, що в нас відсутні важелі впливу на неплатників. Не можемо блокувати колеса, немає евакуатора, який би відвозив машини на штрафні майданчики”, – зауважив Андрій Строїч.

Представниця фінуправління підтвердила дані щодо надходжень від підприємства паркувального збору.  За інформацією податкової, у “Сервіс-Авто” є заборгованість із сплати податків – понад 650 тисяч гривень.

Депутат Сергій Борзов у свою чергу повідомив, що у звіті “Сервіс-Авто” немає даних про збитки підприємства, також зауважив, що надходження від паркувального збору не пропорційні до зростання тарифу на послугу. Крім того, він заявив, що на майданчику підприємства на Привокзальній з порушенням законодавства організовані пасажирські перевезення. Депутат зачитав подання прокуратури до міського голови про те, що парковки  функціонують з грубим порушенням вимог нормативно-правових актів, бо не мають паркоматів. З цих причин Борзов виступив за ліквідацію підприємства.

cесія міська рада 21 серпня-1420

Також на засіданні були присутні перевізники, які паркують автобуси на Привокзальній. Їхній представник заявив, що вони мають ліцензії, і запропонував Борзову боротися з тими, хто працює незаконно.

cесія міська рада 21 серпня-1408

Представниця міської прокуратури  повідомила, що серед порушень, які виявила спільна з ДАІ перевірка на підприємстві: відсутність інформаційних знаків, розмітки, в’їзних бар’єрів та паркоматів. А паркувальні талони продають підприємці, які співпрацюють з “Сервіс-Авто” згідно з агентськими договорами. Кошти від продажу талонів передають у комунальне підприємство. Таким чином, на рахунки підприємства надходить лише 20%, а не 100% коштів.

Втім заступниця прокурора зауважила, що подання прокуратури було для того, щоб усунути недоліки у роботі підприємства, а не для того, щоб його ліквідовувати.

Депутат Ростислав Кукурудз зауважив, що поверхово проаналізувавши звіт, помітив, що підприємство працює з дефіцитом.

“Треба щось змінювати, не можна просто так ліквідувати “Сервіс-Авто”, депутати повинні звернути увагу на недоліки підприємства і подати свої пропозиції для покращення його роботи, тому що міська влада як власник за це відповідає”, – сказав Кукурудз.

 cесія міська рада 21 серпня-1422

Він порадив внести у проект рішення пункт про те, щоб зобов’язати керівника “Сервіс-Авто” покращити фінансовий стан підприємства і вислухати звіт про це на засіданні у листопаді. Однак  за  цю пропозицію не проголосували.

Депутат Михайло Сеньків зауважив, що минулого року  тричі Сергій Борзов виступав за ліквідацію комунального підприємства, зараз знову піднімає це питання і розглядати його ще раз восени немає сенсу, цим має займатися виконавча влада.

cесія міська рада 21 серпня-1410

Після ще кількох пропозицій і виступів Борзова, які інші депутати не підтримали, відбулося голосування за проект рішення “Про роботу КП “Сервіс-Авто” в цілому. Депутати його не прийняли.

Теги:
Сеньків
Кукурудз
Борзов
Строїч