Депутати міської ради понад годину розглядали питання паркування

Автор: Людмила Баран

21 Aug, 2014 14:20

Поділитись публікацією
Депутати міської ради понад годину розглядали питання паркування

На засіданні міської ради 21 серпня більш ніж годину обговорювали проект рішення “Про роботу КП “Сервіс-Авто”.

Читайте також: Мерія знайшла 99 тисяч на боротьбу з борщівником Сосновського. Раніше цим займався МАРС

Відповідний проект, що передбачає вислухати звіт про діяльність комунального підприємства від його директора, працівників Фінуправління, податкової та прокуратури, додали до порядку денного з ініціативи міського голови. Це було зроблено у відповідь на вимогу депутата Сергія Борзова ліквідувати “Сервіс-Авто”.

Попередньо звіт директора підприємства Андрія Строїча затвердили на засіданні виконавчого комітету 20 серпня. З цією ж інформацією він виступив 21 серпня перед депутатами.

За словами, керівника “Сервіс-Авто” , підприємство, хоч і не отримує дотацій, наповнює міський бюджет, зокрема, сплатило до нього за час роботи 2 мільйони 129 тисяч гривень. Також щороку збільшуються надходження від паркувального збору, було оптимізовано роботу паркувальних майданчиків, планується встановити паркомати.

cесія міська рада 21 серпня-1416

“Однією з проблем підприємства є те, що в нас відсутні важелі впливу на неплатників. Не можемо блокувати колеса, немає евакуатора, який би відвозив машини на штрафні майданчики”, – зауважив Андрій Строїч.

Представниця фінуправління підтвердила дані щодо надходжень від підприємства паркувального збору.  За інформацією податкової, у “Сервіс-Авто” є заборгованість із сплати податків – понад 650 тисяч гривень.

Депутат Сергій Борзов у свою чергу повідомив, що у звіті “Сервіс-Авто” немає даних про збитки підприємства, також зауважив, що надходження від паркувального збору не пропорційні до зростання тарифу на послугу. Крім того, він заявив, що на майданчику підприємства на Привокзальній з порушенням законодавства організовані пасажирські перевезення. Депутат зачитав подання прокуратури до міського голови про те, що парковки  функціонують з грубим порушенням вимог нормативно-правових актів, бо не мають паркоматів. З цих причин Борзов виступив за ліквідацію підприємства.

cесія міська рада 21 серпня-1420

Також на засіданні були присутні перевізники, які паркують автобуси на Привокзальній. Їхній представник заявив, що вони мають ліцензії, і запропонував Борзову боротися з тими, хто працює незаконно.

cесія міська рада 21 серпня-1408

Представниця міської прокуратури  повідомила, що серед порушень, які виявила спільна з ДАІ перевірка на підприємстві: відсутність інформаційних знаків, розмітки, в’їзних бар’єрів та паркоматів. А паркувальні талони продають підприємці, які співпрацюють з “Сервіс-Авто” згідно з агентськими договорами. Кошти від продажу талонів передають у комунальне підприємство. Таким чином, на рахунки підприємства надходить лише 20%, а не 100% коштів.

Втім заступниця прокурора зауважила, що подання прокуратури було для того, щоб усунути недоліки у роботі підприємства, а не для того, щоб його ліквідовувати.

Депутат Ростислав Кукурудз зауважив, що поверхово проаналізувавши звіт, помітив, що підприємство працює з дефіцитом.

“Треба щось змінювати, не можна просто так ліквідувати “Сервіс-Авто”, депутати повинні звернути увагу на недоліки підприємства і подати свої пропозиції для покращення його роботи, тому що міська влада як власник за це відповідає”, – сказав Кукурудз.

 cесія міська рада 21 серпня-1422

Він порадив внести у проект рішення пункт про те, щоб зобов’язати керівника “Сервіс-Авто” покращити фінансовий стан підприємства і вислухати звіт про це на засіданні у листопаді. Однак  за  цю пропозицію не проголосували.

Депутат Михайло Сеньків зауважив, що минулого року  тричі Сергій Борзов виступав за ліквідацію комунального підприємства, зараз знову піднімає це питання і розглядати його ще раз восени немає сенсу, цим має займатися виконавча влада.

cесія міська рада 21 серпня-1410

Після ще кількох пропозицій і виступів Борзова, які інші депутати не підтримали, відбулося голосування за проект рішення “Про роботу КП “Сервіс-Авто” в цілому. Депутати його не прийняли.