Депутати міської ради звинувачують міського голову у порушенні регламенту та самостійно збираються на сесію

Автор: Вадим Войтик

23 Jun, 2014 08:49

Поділитись публікацією
Депутати міської ради звинувачують міського голову у порушенні регламенту та самостійно збираються на сесію

Позачергова сесія Івано-Франківської міської ради має відбутися в понеділок, 23 червня 2014 року об 10.00 годині ранку. На цьому наполягає принаймні частина депутатського корпусу, яка планує самостійно розглянути питання подолання вето міського голови на одне з рішень ради.

Читайте також: “Відкрийте добре очі й подивіться перелік”, – Світлана Онищук попросила облраду затвердити програму ремонту доріг. Депутати відмовили

Про це йдеться в листі секретаря міської ради Миколи Вітенка, що є в розпорядженні редакції Галки. На думку секретаря розпорядження міського голови Віктора Анушкевичуса порушує Регламент міської ради  та вимоги закону “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Ваше розпорядження «Про дату та час наступного пленарного засідання 46 сесії Івано-Франківської міської ради» від 20.06.2014р.  №231-р (далі – Розпорядження) підписане з порушенням та не відповідає Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Івано-Франківської міської ради (далі – Регламент).

Так, в п.1 Розпорядження вказується : «Перенести пленарне засідання 46 сесії Івано-Франківської міської ради на 02 липня 2014 року…».

В ст.13 Регламенту чітко виписаний порядок скликання пленарних засідань.  Під час проведення позачергової 46 сесію міської ради 19 червня 2014 року Ви зобов’язані були оголосити про час і дату проведення наступного пленарного засідання. Вами цього не було зроблено і пленарне засідання вважається призначеним на наступний робочий день на 10 годину ранку. Оскільки 20 червня пленарне засідання так і не розпочалося у зв’язку з відсутністю кворуму то пленарне засідання переноситься на наступний робочий день на 10 годину ранку.

Окрім того, у відповідності до п.4 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п.3 ст.44  Регламенту рада зобов’язана у двотижневий строк з моменту зупинення міським головою рішення повторно розглянути дане рішення. Розпорядження «Про зупинення дії рішення Івано-Франківської міської ради від 12.06.2014р. «Про вдосконалення порядку здійснення контролю за рішеннями міської ради та її виконавчого комітету» було підписане Вами 17.06.2014 року. Отже, кінцевий строк розгляду зупиненого Вами рішення є  01 липня 2014 року. Видане ж вами Розпорядження порушує права та обов’язок депутатів міської ради розглянути своєчасно зупинене Вами рішення.

Від імені депутатського корпусу Микола Вітенко просить міського голову скасувати видане ним розпорядження  та бути присутнім 23 червня 2014 року об 10.00 годині ранку на продовженні пленарного засідання 46 сесії Івано-Франківської міської ради.

Як вже повідомляла Галка міський голова Віктор Анушкевичус своїм розпорядженням від 17.06.2014р. № 223-p зупинив дію рішення Івано-Франківської міської ради від 12.06.2014р. «Про вдосконалення порядку здійснення контролю за рішеннями міської ради та її виконавчого комітету».

При цьому у роботі позачергової сесії була оголошена перерва, після якої депутати не змогли зібратись на продовження засідання через відсутність кворуму.