Депутати обласної ради працюють в Коломиї: подивилися музеї писанки та гуцульщини й покутян (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

12 Лип, 2019 11:25

Поділитись публікацією
Депутати обласної ради працюють в Коломиї: подивилися музеї писанки та гуцульщини й покутян (ФОТО)

12 липня депутати Івано-Франківської обласної ради мають виїзну сесію у Коломиї.

Перед засіданням вони ознайомились з діяльністю Коломийського Музею писанкового розпису. Екскурсоводом для депутатів стала генеральна директорка музею Ярослава Ткачук. Вона розповіла про історію заснування музею, а також цікаві факти про писанкарство, інформує Галка.

«Наш музей мав свій початок у жахливі, ідеологічні часи. Тому назва залишилась такою, адже тоді ми не могли назвати його музеєм писанки, бо тоді б було видно весь духовний пласт, що було неприпустимим у ті часи», – каже генеральна директорка музею писанкового розпису Ярослава Ткачук.

Вона також розповіла, що експозиція музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу. У колекції писанкового розпису зберігаються традиції ще дохристиянських часів. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України, також у музеї проводять безкоштовну школу писанкарства для дітей.

Депутати та депутатки “селфились” на фоні розписаних яєць, з захопленнням слухали розповідь про музей та залишали відгуки.

Далі обранці відвідали Коломийський національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття
ім. Й. Кобринського.

“Тут зберігаються рідкісні твори народного мистецтва гуцулів та покутян. Це перший на теренах Західної України музей українського мистецтва. Зібрання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського музею нараховує близько 50 тисяч одиниць зберігання, що репрезентують усі види традиційного народного мистецтва”, – розповіла Ярослава Ткачук.

Депутати побачили частину окам’янілого дерева, якому понад 6 тисяч років, також гончарство, тканні вироби, килими, вишивку, одяг та писанковий розпис.

У музеї, до слова, представлено більше 10 тисяч одиниць старовинного одягу. Депутати жартома спитали, чи не заводяться у ньому блохи. Проте Ярослава Ткачук відповіла, що з очисткою допомагає канадська діаспора, то ж речі чисті.

«Блох точно немає. В мене дома певно більше ніж тут»,- жартує директорка музею.