Депутати облради міркують, як допомогти музейній і театральній справі Прикарпаття (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

12 Jul, 2019 12:45

Поділитись публікацією
Депутати облради міркують, як допомогти музейній і театральній справі Прикарпаття (ФОТО)

12 липня в рамках робочого візиту депутати обласної ради відвідали Коломию. Там побували у національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського а також у Музеї писанки.

Ходили музеями депутати не випадково, адже сьогодні у Коломиї проводять 29 сесію обласної ради, яка присвячена питанням розвитку театрального мистецтва та музейної справи.

Тож депутати перед безпосереднім обговоренням питаннь, що стосуються мистецтва, надихнулись культурною спадщиною, а також наглядно побачили ті проблеми, які потребують негайного вирішення.

Зокрема Музей писанки потребує оновлення фасаду, а Коломийському національному музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського катастрофічно бракує площі – понад 50 тисяч експонатів просто “припадають пилом” у фондосховищах, інформує “Галка”.

«У Музеї писанки, до прикладу почули, що треба оновити фасад і домовились з директоркою музею, що займемось цим питанням. Для цього потрібно декілька мільйонів гривень, але це необхідність, аби зберегти те, що маємо»,- каже перший заступник голови Івано-Франкіської обласної ради Василь Гладій.

Директорка музею Ярослава Ткачук наголосила, що музей відвідують дуже активно, тому приміщення потребує оновлення.

«Музей писанки побудований у 2008 році, в той час будівельні матеріали, які використовували, були новими, сучасними. Але самі розумієте, при такому активному відвідуванні і експлуатації з’являються проблеми. Наразі це каналізація, водовідведення, осіли площі перед музеєм, проблеми з електропостачанням. Причини – не лише відвідувачі, це й агресивні зміни клімату. Ми вже зробили замовлення на проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт. Потрібно 5,5 млн грн, але не лише на фасад. Це й розширення котельні, побудова гардеробної, заміна підлоги. Музей вже відвідали понад 3 млн відвідувачів, і щодня приходять більше 400 людей, тому підлоги потребуть зміни. Після цього будемо ставити питання про новітні підходи щодо експозицій»,- каже Ярослава Ткачук.

Також вона розповіла про ті болючі питання, які є у музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського, інформує “Галка”.

«Зараз фондосховища на третьому поверсі будівлі музею. Вони дуже перевантажені, перекриття не витримує. На 1 метр квадратний допустима вага перевищує 30 разів. У фондах зараз зберігаються понад 50 тисяч предметів. Тому ми ставили свого часу питання про необхідність додаткових площ, зараз в процесі ремонтних робіт, для завершення цих робіт коштів недостатньо. Тому нам потрібно 1 мільйон 940 тисяч грн (це лише внутрішні роботи -опалення, вода)»,- каже директорка музею.

Також в цих приміщеннях планують зробити 2 зали для “Музею дитини”. У ньому виставки робитимуть діти.

Начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорак розповів, що цьогоріч 80 років виповниться обласному театрі імені Франка, якому нещодавно надали статус національного. Будівля потребує заміни конструкцій, освітлення, озвучки. Для цього необхідно 70 млн гривень. Коломийський ж театр потрібно передати з міської власності в обласну – це б прискорило процес добудови театру. Театр Марії Підгірянки потребує 7 млн гривень. Філармонії необхідно придбати транспорт та зробити гідроутеплення сцени.

Розповів чиновник і про інші проблемні музеї. Ремонт Музею писанки потребує 5,5 млн гривень. Музей визвольної боротьби імені Бандери в Угринові після паводків теж потребує ремонті. Краєзнавчий музей і Музей мистецтв прикарпаття – не мають фондосховища.

«Збережімо цей театр і всю культуру області – бо це наша найбільша гордість. Ліси наші підрізані, зате маємо геніальні музеї та геніальні театри – це те з чим ми можемо піти у світ»,- каже директор коломийського театру Микола Чебурак .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати обласної ради працюють в Коломиї: подивилися музеї писанки та гуцульщини й покутян (ФОТО)