Дерев’янко обурений, що Ківалова не можуть звільнити з голови комітету з питань правосуддя ВР

Автор: Турій Роман

10 Sep, 2014 13:13

Поділитись публікацією
Дерев’янко обурений, що Ківалова не можуть звільнити з голови комітету з питань правосуддя ВР

Народний депутат України з Прикарпаття Юрій Дерев’янко обурений, що парламент не може звільнити одіозного екс-регіонала Ківалова з високої парламентської посади.

Читайте також: Нардеп розповів, як розкрадалися сотні мільйонів гривень на утилізації шкідливих відходів

“Сам факт того, що Ківалов досі очолює Комітет ВРУ з питань правосуддя є ударом по системі правосуддя”, – написав Дерев’янко у своєму Твіттері.

Регламент Верховної Ради не дозволяє звільнити колишнього депутата Партії регіонів Сергія Ківалова з посади голови Комітету з питань верховенства права та правосуддя. Про це йдеться у відповіді Голови Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. У листі зазначається, що голова комітету може бути відкликаний у будь-який час за рішенням Верховної Ради з підстав та в порядку, визначених Законом України “Про комітети Верховної Ради” та Регламентом Верховної Ради.

“Голова Комітету може бути відкликаний з посади у будь-який час за рішенням Верховної Ради України: 1) за власною заявою; 2) у зв’язку з незадовільною роботою на посаді; 3) внаслідок інших обставин, що унеможливлюють виконання ним своїх обов’язків”, — йдеться у відповіді.

Пропозиція щодо відкликання з підстав, передбачених другим і третім пунктами, може бути винесена або Головою Верховної Ради, або відповідним комітетом. Рішення комітету щодо внесення відповідної пропозиції приймається на засіданні комітету.

Разом з тим у відповіді наголошується, що до Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради не надходило заяви Ківалова про відкликання його із займаної посади. В листі також зазначається, що пропозицій Комітету про відкликання депутата також не надходило.

Крім цього, заява про відкликання повинна бути погоджена з відповідною фракцією, за квотою якої народний депутат був обраний на цю посаду, йдеться в листі.  Як відомо, Ківалова було обрано головою Комітету з питань верховенства права та правосуддя за пропозицією депутатської фракції Партії регіонів. 4 липня 2014 року Ківалов вийшов із складу депутатської фракції Партії регіонів. І зараз він є позафракційним.

“Порядку відкликання позафракційного народного депутата з посад голови комітету Закон України “Про комітети Верховної Ради України” та Регламент Верховної Ради не передбачає”, — підсумовується у відповіді.

Раніше народний депутат Юрій Дерев’янко направив до Голови Верховної Ради звернення про відкликання Сергія Ківалова з посади голови Комітету з питань верховенства права та правосуддя.