Дерев’янко вимагає в Генпрокуратури перевірити як спорядили в зону АТО 5-ий батальйон територіальної оборони Прикарпаття

Автор: Турій Роман

17 Jul, 2014 11:12

Поділитись публікацією
Дерев’янко вимагає в Генпрокуратури перевірити як спорядили в зону АТО 5-ий батальйон територіальної оборони Прикарпаття

Батьки й дружини військових 5-го батальйону територіальної оборони Прикарпаття звернулись до народного депутата Юрія Дерев’янка. Люди стверджують, що прикарпатських солдатів відправили в зону бойових дій без належного для всіх екіпірування і засобів захисту. Через це загинув офіцер, начальник штабу батальйону Юрій Баран. Народний депутат узяв питання перебування 5-го батальйону в зоні Антитерористичної операції під свій контроль і подав з цього приводу звернення до Генпрокуратури, Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства оборони та до Івано-Франківської облдержадміністрації.

Читайте також: Як голосували прикарпатські нардепи за уведення воєнного стану (СПИСОК)

Чоловіки беруть участь в АТО на Донеччині, а жінки вже тиждень воюють з місцевими чиновниками. Їх самих уже нарекли «жіночим 5-им батальйоном». Дружини і матері солдат 5-го батальйону територіальної оборони Прикарпаття стверджують, що тих відправили на передову, не забезпечивши належним екіпіруванням та засобами захисту. Жінки звернулися до депутата Верховної Ради Юрія Дерев’янка з проханням посприяти тому, щоби батальйон був захищений і виведений, відповідно до його статусу, в третє коло АТО.
Олена Пандорик з Івано-Франківська підтримала бажання свого чоловіка-військового захищати рідну країну. Розповідає, чоловік не жаліється, однак його тривожний голос та розповіді матерів інших військових свідчать про складність ситуації, в якій опинились прикарпатці. Батьки хлопців з 5-го батальйону стверджують, що ті перебувають без командувача, засобів захисту та прикриття бронетехнікою.

«Ми не просимо повернути їх додому, — каже Олена Пандорик. — Просимо передислокувати в інше місце. Якби ж вони мали бронетранспортери, танки чи іншу бронетехніку… Батальйон кілька днів поспіль перебуває під обстрілом просто в полі. Може статися, як із львівською бригадою “Яворів” — вона була розбита».
Родичі військових зустрілись з народним депутатом Юрієм Дерев’янком, який працював на окрузі, і попросили його про допомогу.
У телефонній розмові з представником Міноборони того ж таки дня депутат з’ясував, що забезпечити 5-ий батальйон військовою технікою та засобами захисту зобов’язана була обласна влада.

«Коли депутат зателефонував до представника Міноборони, то з’ясувалося, що матеріальне забезпечення батальйону було покладене на обласну держадміністрацію. З Івано-Франківської ОДА в міністерство надійшов звіт, що батальйон готовий виконувати завдання під час бойових дій у зоні АТО», — повідомив батько військовослужбовця 5-го батальйону територіальної оборони Прикарпаття Богдан Сосна.

Народний депутат Юрій Дерев’янко разом із батьками солдатів  направили звернення до Івано-Франківської облдержадміністрації, до Генерального штабу ЗСУ і до Міноборони щодо забезпечення військових екіпіруванням і з’ясування ситуації з перебуванням у зоні бойових дій.
Депутат також звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою перевірити дії осіб, які направили 5-тий батальйон в зону АТО без необхідного спорядження, та перевірити використання коштів обласного бюджету, які були виділені на відповідне забезпечення військових.