Дерусифікація доменів: українців закликають відмовитись від зросійщених доменних зон

Автор: Зелінська Тетяна

26 Лип, 2022 12:41

Поділитись публікацією
Дерусифікація доменів: українців закликають відмовитись від зросійщених доменних зон

Реєстратор доменів, компанія Cityhost.ua, запровадила ініціативу з дерусифікації українських доменних імен. В рамках ініціативи власників web-ресурсів закликають перенести сайти в зони з правильною транслітерацією. Наприклад, замість kiev.ua використовувати kyiv.ua.

Український сегмент мережі Інтернет є достатньо великим – мільйони інтернет-ресурсів розміщені у ньому. У кожного сайту є своя назва, або ж домен, як це звучить, згідно з фаховою ІТ-термінологією. Для деяких географічних назв були спершу запроваджені зони, назва яких передана за російськомовної. Прикладами є kiev.ua, rovno.ua, kharkov.ua та інші. Якщо дослідити це питання детально, виявиться прикрий факт – кількість сайтів в зросійщених зонах суттєво вище ніж у доменах з правильною транслітерацією.

“Майже 50 тисяч доменів станом на травень цього року перебувало саме в русифікованих зонах”, – констатує Олег Рівтін, котрий у компанії Cityhost.ua працює на посаді директора з маркетингу.

Але, за словами експерта, ситуація покращується. Зокрема вагомий вплив на це справила інформаційна кампанія KyivnotKiev. Саме вона сприяла появі більшої кількості доменів, які оформлені згідно з коректною транслітерацією. Однак з іншими регіонами прогрес іде менш повільно, оскільки більшість з них – досі саме у русифікованій зоні.

З огляду на це, компанія Cityhost.ua запровадила ініціативу з дерусифікації українських доменів. В рамках ініціативи реєстратор запровадив такі зміни:

  1. Припинила реєструвати домени у русифікованих зонах.
  2. Знизила вартість реєстрації у зонах з правильною транслітерацією. Реєстрація домену у правильній зоні коштує 99 гривень.
  3. Спростила процесс технічного переходу на правильне імя.
  4. Запрошує колег-реєстраторів долучитися до ініціативи.

Власникам сайтів, які раніше обрали доменне ім’я у русифікованій зоні, потрібно зробити нескладні дії аби перенести сайт на домен з правильною транслітерацією. Для цього потрібно зареєструвати правильний домен, змінити код та конфігураційні файли сайту, прописати новий домен в якості псевдоніму до поточного та зробити перенаправлення трафіку.