Держаудитслужба проводить перевірку належного використання бюджетних коштів у Бурштині – ОДА

Автор: Іра Блаженко

14 Сер, 2024 12:38

Поділитись публікацією
Держаудитслужба проводить перевірку належного використання бюджетних коштів у Бурштині – ОДА

14 серпня відбулася зустріч робочої групи “Прозорість та підзвітність” за участю представників громади, Західного офісу Держаудитслужби та правоохоронних органів щодо теплопостачання в Бурштинській громаді та використання бюджетних коштів.

Про це пише “Галка” з посиланням на голову Івано-Франківську ОДА.

“Наразі працівники Західного офісу Держаудитслужби проводять перевірку належного використання бюджетних коштів у Бурштинській громаді. На сьогодні міська влада вже почала скасовувати договори, в тому числі один з них на 1,4 млн грн”, – зазначають в ОДА.

Під час засідання робоча група звернула увагу на низку недоцільних у час війни витрат. Зокрема, цьогоріч у громаді майже 70 тисяч гривень виділили на авторський нагляд за будівництвом Палацу культури “Прометей”, ще понад тисяч гривень – на проведення його технічного нагляду. Окрім того, міська влада замовила консультаційні послуги з питань реєстрації індустріального парку.

Антикорупційна група ОДА “Прозорість та підзвітність” після засідання рекомендувала Бурштинській громаді:

  • спрямувати на встановлення котелень нерозподілений вільний залишок коштів загального фонду міського бюджету;
  • переглянути доцільність фінансування програми соціально-економічного розвитку;
  • скасувати договори, що стосуються непершочергових потреб;
  • ініціювати повернення невикористаних коштів, які протягом 2021-2024 років Бурштинська міська рада надавала іншим місцевим бюджетам;
  • провести оптимізацію мережі закладів освіти у громаді.

На сьогодні громадами області вже спрямовано Бурштину понад 2 млн грн на облаштування котелень. Очікується ще близько 5,5 млн грн, а також 10 млн гривень – з обласного бюджету. У громаді розраховують і на надходження 7 млн грн від сплати екологічного податку.

“Однак цих коштів недостатньо для реалізації заходів зі встановлення котелень, бо тривалий час кошти у громаді витрачали не на першочергові потреби”, – пише Онищук.

Як писала “Галка”, голова Бурштинської громади Василь Андрієшин наголосив, що ситуація з енергетичним обладнанням та з самою будівлею ТЕС критична. Згодом Світлана Онищук повідомила, що ТЕС не підлягає відновленню, але її слова спростували ДТЕК.

Громади та міста почали виділяти гроші для Бурштина на облаштування модульних котелень. Першою це зробила Київська міська рада, а після неї – Верхнянська, Надвірнянська, Галицька, Калуська, Рогатинська, Старобогородчанська громади та Івано-Франківськ.

Читайте також: У Бурштині вдвічі зросли ціни на водопостачання, водовідведення та вивіз сміття