Держава компенсує громадянам підвищення тарифів на комунальні послуги

Автор: Людмила Баран

20 Чер, 2014 15:10

Поділитись публікацією
Держава компенсує громадянам підвищення тарифів на комунальні послуги

У квітні введено програму відшкодування малозабезпеченим сімям витрат на опалення та водопостачання.

Як відомо, з липня на 80% зростуть тарифи на воду і на 30% на теплопостачання. Зменшити витрати можна завдяки субсидіям та компенсаціям від держави.

Однак, як повідомив www.galka.if.ua заступник начальника “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Ігор Угриновський, іванофранківці ще не подавали заявок на компенсації.

“Рекомендуємо споживачам погашати витрати за допомогою субсидій. Також, у зв’язку з ростом тарифів, ввели компенсації витрат для споживачів, —  радить Ігор Угриновський, – Є державна програма, згідно з якою, якщо сім’я раніше платила 200 грн за послуги, а зараз —250, то 50 гривень може повернути держава. Хоча, це приблизно. Там доволі складний розрахунок. Потрібно звернутися в управління соцзахисту, зібрати необхідні документи”.

В Департаменті соціальної політики ОДА повідомляють, що компенсації передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83.  Відповідно до неї, сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання відшкодування додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Детальніше про умови відшкодування і необхідні документи  йдеться на сайті Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА.