Державна лікарня та Facebook: як маркетинг в соцмережах допомагає Офтальмології ОКЛ руйнувати стереотипи

Автор: Соня Грейда

01 Тра, 2024 09:18

Поділитись публікацією
Державна лікарня та Facebook: як маркетинг в соцмережах допомагає Офтальмології ОКЛ руйнувати стереотипи

Офтальмологія ОКЛ або відділення мікрохірургії ока ОКЛ ОР працює вже більше 70-и років. І всі ці роки є місцем, де провідні фахівці області проводять найскладніші операції, а обладнання не має аналогів у регіоні.

Як державним лікарням конкурувати з приватними клініками в наш час і до чого тут соціальні мережі? Розповідають завідувач відділення Сергій Вершинін та засновниця aprostir marketing agency Ірина Стецевич.

– Сергію, що для вас найцінніше в роботі?

“Наші ідеали і принципи, насправді, радикально за час роботи відділення не змінились. Тому найпріоритетніше для нас завжди – це допомога людям, збереження зору, повернення зору і максимум, що ми можемо зробити для пацієнтів: від нас і тих поколінь, які були перед нами” — розповідає Вершинін.

завідувач відділення мікрохірургії ока ОКЛ Сергій Вершинін

– Що спонукає вас до розвитку? І для чого відділенню державної лікарні соціальні мережі?

“Напевно, пацієнти, які хочуть отримувати допомогу в комфортних умовах і на сучасному обладнанні. Нові реалії, поява системи страхової медицини, медична реформа, коли пацієнт обирає, де йому краще і комфортніше буде лікуватись, де якісніші послуги і сучасне обладнання.

Ми зробили відділення, яке має найсучасніший лазерний кабінет в регіоні, має все необхідне обладнання для проведення складних операцій на катаракту, на сітківці, весь комплекс діагностичного обладнання. Але якщо люди про це не знатимуть, то ми не зможемо їм допомогти.

кадр з фотозйомки у відділенні мікрохірургії ока ОКЛ

– Чому ви звернулися в aprostir?

“Ми розуміли, що зараз без соцмереж нам не обійтись. Певною мірою для інформування, для руйнування стереотипу про те, що державна лікарня – це погано, не якісно або застаріло. Щоб показувати результати своєї роботи і мати можливість поділитися ними, в тому числі і з колегами – ми вирішили, що нам потрібна співпраця з компанією, яка зможе дати нам таку впізнаваність, дати нам можливість комунікувати з людьми.

Спершу ми пробували самостійно це робити (комунікувати у соціальних мережах). Але через брак часу і, можливо, знань і вмінь – ми звернулися до професіоналів” – говорить Сергій.

кадр з фотозйомки у відділенні мікрохірургії ока ОКЛ

– Ірино, розкажіть над чим ви працювали чи працюєте з Відділенням Мікрохірургії ока ОКЛ?

“Наша співпраця почалась зі створення логотипу. І тут все склалося одразу на “ти”, ви навіть можете підморгнути йому у відповідь. 

Попрацювали ми також над візитками, сумками для працівників, папками та айдентикою для конференцій.

Логотип та айдентика, розроблені aprostir marketing agency для Офтальмології ОКЛ

Потім почали роботу з соціальними мережами – взяли на себе місію не просто інформувати людей про відділення, а й руйнувати стереотипи про застарілі державні лікарні. Ми розповідаємо про лікарів, розбираємо хвороби очей та їх лікування, розглядаємо цікаві клінічні випадки та обговорюємо часті запитання. 

За понад рік співпраці ми провели більше 15 контент-зйомок, опублікували більше 170 дописів та понад 800 історій, запустили більше 50 рекламних кампаній та співпрацювали з лідерами думок. І це працює: ми отримуємо десятки запитів щотижня, а наші публікації в Facebook збирають рекордну кількість взаємодій та коментарів. Скажу відверто – ми з командою самі розчулюємось, дивлячись відео зі зніманням післяопераційних пов’язок: коли людина жила в темряві і знову почала бачити, завдяки лікарям відділення” – розповідає Ірина.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Офтальмологія | ОКЛ ІФ (@ophthalmology.if.okl)

 

матеріали, розроблені aprostir marketing agency для Офтальмології ОКЛ

– Чи працювали ви раніше з клініками, медичною темою? Які є особливості маркетингу у цій сфері? 

“Ми вже більше п’яти років працюємо із Центром пластичної хірургії ARS. Також просуваємо в соцмережах мережу аптек “Здорова Родина”, тож маємо підтверджену експертизу у медичних проєктах. 

Як і кожна сфера, медицина має свої особливості в маркетингу: від законодавчих обмежень і до блокувань від Meta. Але коли є хороший продукт і правильний партнер – маркетинг безперечно працюватиме” – говорить Ірина.

засновниця aprostir marketing agency Ірина Стецевич

– Сергію, яку роль в роботі відділення відіграють соціальні мережі? Чи змінилась кількість звернень та операцій? 

“З кожним роком кількість пацієнтів збільшується. Стає більше консультацій, лікованих пацієнтів, прооперованих пацієнтів. Постійно збільшується і кількість лікарів, які працюють. Якщо колись було достатньо 7-8 лікарів на відділення, то зараз у нас є більше 20 офтальмологів, які повністю завантажені. 

Адже постійно є збільшення захворюваності, збільшення потреб в якісній офтальмологічній допомозі.

завідувач відділення мікрохірургії ока ОКЛ Сергій Вершинін

– Які ваші подальші плани у роботі та комунікації?

“Робота – це постійний розвиток, щодня щось нове. Наші ключові завдання – це удосконалення матеріально-технічної бази та нові знання. 

Наші лікарі постійно є учасниками не тільки всеукраїнських, а й міжнародних конференцій, тому, що на сьогоднішній день новинки, які з’являються в Європі чи світі – одразу з’являються і в Україні. І вміння використовувати це обладнання або ці ліки сучасні – обов’язкова умова для нас. 

Тому це все треба розвивати в комплексі і ми в принципі не плануємо зупинятися, тільки до кращого, а Україна – до перемоги” – підсумовує Сергій.

частина команди відділення мікрохірургії ока ОКЛ

“А наше ключове завдання, щоб про це чудове відділення з передовим обладнанням, чуйних та досвідчених лікарів, їх неймовірні клінічні випадки та досягнення знало якнайбільше людей. Ми з командою aprostir щасливі бути дотичними до цього проєкту” – додає Ірина.

частина команди aprostir marketing agency

 

Реклама