Державних службовців радикально скоротять, а зарплату їм – підвищать

Автор: Вадим Войтик

05 Aug, 2014 17:12

Поділитись публікацією
Державних службовців радикально скоротять, а зарплату їм – підвищать

Кількість державних службовців вже найближчим часом має скоротитися на 30-50%, водночас фонд заробітної плати чиновників буде повністю збережено – це позиція Прем’єр-міністра України та Уряду. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Читайте також: Міністр юстиції відкрив у Франківську оновлений РАЦС та закликав українців кохатися (ФОТО)

«У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%», – сказав Міністр юстиції.

Очільник Мін’юсту зазначив, що низькі зарплати – одна з головних причин виникнення побутової корупції. Тому, під час скорочення кількості працівників, буде повністю збережено фонд заробітної плати. І ті особи, які прийдуть на посади, отримають реальну конкурентну заробітну плату.

“Державний службовець, який отримує зарплату в 1200 грн не може бути ефективним. В таких умовах він змушений заробляти на життя тими повноваженнями, які має, щоб прогодувати себе і свою сім’ю”, – наголосив Павло Петренко.

Міністр юстиції зауважив, що у час, коли Україна постала перед викликом зовнішньої військової агресії і значних проблем в економіці, державний апарат має складатися з нових, мотивованих, професійних, і патріотичних людей.

«Ми проведемо повне очищення та переатестацію працівників державного апарату. В першу чергу це стосується представників судових та контрольних органів», – зазначив Павло Петренко.

На його переконання, важливою складовою при відборі нових чиновників, представників судових органів та органів прокуратури має бути перевірка їхнього майнового стану.

«Це нонсенс, коли ці особи за офіційними даними бідні, як церковні миші, а їхні родичі змогли стати настільки успішними бізнесменами, що їм би й Рокфеллер позаздрив», – зазначив Міністр.

Як повідомляла Галка, раніше за поданням уряду Верховна Рада скоротила видатки на контролюючі органи на 70%.

Теги: