Державну резиденцію “Синьогора” на території області відкриють для відвідування

Автор: Людмила Баран

14 Сер, 2014 15:27

Поділитись публікацією
Державну резиденцію “Синьогора” на території області відкриють для відвідування

Державне управління справами відкриває для рекреаційної діяльності та відвідування державні резиденції «Залісся» та “Синьогора”.

Відтепер громадяни матимуть можливість відвідати з екскурсіями резиденцію «Синьогора» у селі Гута Богородчанського району Івано-Франківської області, повідомляє прес-служба ОДА.

Резиденція “Синьогора” займає площу 10 866 га. На її території є палаци, зимовий сад, ставки, вертолітний майданчик, мисливський будиночок, десятки мисливських вишок, готель, невеликий звіринець з ведмедями, годівниці для копитних, вольєри, де мешкають муфлони, лані, плямисті олені, кабани. Тут розташовані котеджі, лижна траса з підйомником.Для відвідувачів «Синьогори» також буде відкритою канатна дорога.

У рамках візитів організовуватиметься культурно-пізнавальний відпочинок, орнітологічний туризм, відпочинок на рекреаційних майданчиках, огляд інтер’єрів режимних об’єктів, святкові екскурсії, прогулянки верхи на конях. На території резиденції відпочиваючі матимуть право використовувати власну фото-, відеотехніку, проводити кіно-, фото-, аудіо та відеозйомку.

Також на території резиденції  «Залісся» у Київській області відвідувачі  зможуть спостерігати диких тварин, організовувати любительську та спортивну риболовлю у межах затверджених граничних лімітів. Тут зростають унікальні вікові соснові ліси, живуть занесені до Червоної книги України зубри, орлан-білохвіст, чорний лелека, а також олені, косулі, лані, лосі, зайці, кабани. Загальна площа території — 40 тис. га. Розділена на 4 лісництва: Заліське, Деснянське, Рожнянське і Літківське.

Згідно затвердженого порядку, рекреаційна діяльність на об’єктах проводитиметься за умови відсутності державних заходів та з додержанням вимог охорони навколишнього середовища. Відвідувачів буде супроводжувати екскурсовод або інша відповідальна особа, за погодженням з генеральним директором резиденції.

Замовлення на проведення екскурсій з відвідуванням режимних об’єктів прийматимуться не пізніше, ніж за дві доби до дати відвідування. Допуск учасників екскурсії здійснюватиметься співробітниками УДО за наявності документів, що посвідчують особу.