Держбюджет-2024 є бюджетом запозичень, – Юлія Тимошенко

27 Sep, 2023 16:46

Поділитись публікацією
Держбюджет-2024 є бюджетом запозичень, – Юлія Тимошенко

Державний бюджет України на 2024 рік є бюджетом запозичень, і це наслідок руйнівної фінансової політики влади щодо реального сектору економіки. Виправляти ситуацію треба негайно, а для цього влада має підтримувати підприємців задля забезпечення надходжень до державного бюджету. 

Про це Юлія Тимошенко заявила у своєму виступі у Верховній Раді під час презентації урядом проєкту  Державного бюджету на наступний рік.

Лідерка «Батьківщини» занепокоєння тим, що Держбюджет-2024 рік є фактично бюджетом запозичень, адже запозичення перевищують доходи в державну казну.

«Це бюджет, якого в країні ніколи в житті, незважаючи навіть на війну, не повинно би бути. Це бюджет, в якому запозичення перевищують доходи бюджету. Ви розумієте, що це таке? Це означає, що бюджет живе на запозичення, і не тільки тому, що у нас війна, а тому що це наслідок абсолютно руйнівної економічної політики.

У нас наш реальний сектор економіки – наші виробники, промисловці, підприємці, аграрії, вони загнані в такий кут, що неможливо нормально працювати їм і, як наслідок, платити в бюджет. Подивіться, в якому стані у нас сьогодні всі підприємці, всі наші господарські… юридичні особи. По-перше, корупція. Обклали так, що люди працювати не можуть. По-друге, репресії, які є основою для корупції. По-третє, відсутність кредитування повна, тотальна. Як розвиватися економіці? Заморожені повернення податку на додану вартість на корупційній основі, не платиш відкати – не розморожують повернення ПДВ», – наголосила двічі прем’єр-міністр України.

Лідерка «Батьківщини» стурбована тим, що незграбна економічна політика уряду гальмує розвиток країни, а водночас на обслуговування боргів в цьому році потрібно понад трильйон гривень.

«Скажіть, будь ласка, як можуть виживати аграрії, якщо в бюджеті немає ні копійки грошей для того, щоб викупити в державний резерв зерно  хоча  б 5, а краще 10 мільйонів тонн, і дати в реальну економіку емісію, а не на соціальні видатки. Безглузда, бездарна економічна політика, яка призвела сьогодні до того, що виплатити в цьому році боргів і на обслуговування боргу нам потрібно 1 трильйон 28 мільйонів. Де реструктуризація боргу, де реальна робота для того, щоб розвантажити бюджет? Я ніколи не бачила такого непрофесійного підходу. Жалюгідна, нікчемна соціальна політика і зменшення видатків на оборону, на ветеранів, на військових», – заявила  Юлія Тимошенко.

Лідерка фракції також висловила незадоволення тим, що питання головного фінансового документа України на наступний рік обговорюється в напівпорожній сесійній залі та за відсутності урядовців в урядовій ложі, як це буває зазвичай.

На правах реклами