Держдума остаточно заборонила зберігати дані росіян за межами Російської Федерації

Автор: Вадим Войтик

04 Jul, 2014 19:36

Поділитись публікацією
Держдума остаточно заборонила зберігати дані росіян за межами Російської Федерації

Державна дума прийняла в третьому читанні заборону на зберігання даних росіян за межами Росії. Як повідомляє портал Slon.ru, схвалений законопроект зобов’язує зарубіжні компанії зберігати персональні дані росіян на серверах, розташованих на території країни.

Зауваження експертів, які вказували на відсутність у законі інформації про організацію транскордонної передачі даних, не були враховані парламентарями.

Таким чином, закон фактично унеможливлює бронювання авіаквитків і готелів для поїздок за кордон, оскільки більшість компаній, що надають подібні послуги, навряд чи вважатиме за доцільне створення необхідної інфраструктури на території РФ і, швидше за все, просто покине російський ринок.

Все це може призвести і до ускладнення процесу отримання віз до багатьох країн, так як в пакет необхідних документів зазвичай входять як проїзні квитки, так і підтвердження бронювання готелю.

Важливо відзначити, що прийнятий законопроект стосується не тільки компаній, що пропонують послуги бронювання, але q інших інтернет-сервісів, які мають доступ до персональних даних росіян (наприклад, це можуть бути платіжні системи, поштові сервіси, інтернет-магазини і т.д.).

Після вступу закону в силу всі вони можуть бути заблоковані Роскомнадзором, якщо компанії-власники заздалегідь не подбають про створення відповідної інфраструктури в Росії.