Держскарбниця збагатилася майже на 5,5 млн. грн. завдяки «хмільному» збору

Автор: Турій Роман

29 May, 2014 07:32

Поділитись публікацією
Держскарбниця збагатилася майже на 5,5 млн. грн. завдяки «хмільному» збору

Прикарпатські бізнесмени, які здійснюють реалізацію в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, з початку цього року перерахували до державного бюджету 5 419,5 млн. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, в т.ч. у травні – 569,7 тис.грн.

Загалом, «хмільний» збір в області сплачують понад 4 тисячі суб’єктів господарювання, більшість з яких – приватні підприємці.

Фахівці ГУ Міндоходів у Івано-Франківській області нагадують, що збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства обкладається, крім іншого, виручка від реалізації алкогольних коктейлів та безалкогольного пива. Звітність зі збору подається щомісячно до органу доходів і зборів, де платник перебуває на обліку, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Сплатити заявлену у ній суму необхідно протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку. Таким чином, 30 травня 2014 р. – останній термін сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за квітень 2014 року.

Крім того, податківці нагадують, що розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об’єкта оподаткування. Тобто, суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.