Десять сучасних кардіографів отримають перинатальні центри Прикарпаття

Автор: Застава Максим

17 Jun, 2022 17:41

Поділитись публікацією
Десять сучасних кардіографів отримають перинатальні центри Прикарпаття

Перинатальні центри України отримують 300 телеметричних кардіографів для вагітних, 10 з них отримають медзаклади Івано-Франківщини.

За допомогою таких апаратів, кажуть в Міністерстві охорони здоров’я, лікарі зможуть відстежувати серцебиття плоду навіть без присутності лікаря в палаті. Нові кардіотокографи МОЗ отримало від Польщі в рамках гуманітарної допомоги, передає “Галка“.

«Це нові кардіографи, які дозволяють використовувати у функціональній діагностиці телемедичні технології. Іншими словами — медпрацівник може під’єднати датчики до вагітної, а лікар тим часом може знаходитися в іншому місці, але за допомогою додатку в телефоні бачити усі показники плоду, які показує КТГ. Перші кардіографи вже приїхали і використовуються на Волині, решта поставок надходить до інших регіонів», — каже заступниця Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

За її словами, деякі вагітні потребують більш прицільного дослідження. У такому разі необхідно щодня або двічі на день слідкувати за даними серцебиття плоду. Йдеться насамперед про жінок з різними патологіями – наприклад, діабетом, онкологією чи серцево-судинними захворюваннями.

Теги: